VOLVO: WKRÓTCE FINAŁ FUEL CHALLENGE 2012

Już wkrótce wielki finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012, organizowanego przez Volvo Trucks, Region Europy Centralno- Wschodniej.

Zwycięzcy rund kwalifikacyjnych, jakie rozegrane zostały w 12 krajach Regionu Europy Centralno-Wschodniej spotkają się w połowie października w Ołomuńcu, w Czechach, gdzie podczas Wielkiego Finału zostanie wyłoniony mistrz regionu w jeździe ekonomicznej.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej -The Drivers’ Fuel Challenge jest już na finiszu. Konkurs, którego celem jest podkreślenie roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej w transporcie i który tym razem otwarto dla wszystkich kierowców zawodowych z rynków Regionu Europy Centralno- Wschodniej Volvo Trucks – bez względu na wiek kierowców i marki pojazdów, jakimi na co dzień jeżdżą – spotkał się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony przedstawicieli tej profesji, jak i firm transportowych.

Od marca do września 2012 r. na dwunastu rynkach skupionych w Regionie Europy Centralno- Wschodniej Volvo Trucks trwały wielostopniowe kwalifikacje. Łącznie blisko 1600 kierowców podjęło wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa, aby zostać mistrzem swojego kraju w jeździe ekonomicznej i tym samym zakwalifikować się do finału.

Już 13 października tych właśnie 12 zwycięzców krajowych eliminacji z poszczególnych rynków regionu, będzie miało okazję nie tylko wzajemnie skonfrontować swoje umiejętności, ale także zdobyć tytuł mistrza oraz nagrodę główną – samochód osobowy Volvo C30. Razem z kierowcami do Ołomuńca zostali zaproszeni ich pracodawcy – właściciele firm transportowych. Każda firma, której reprezentant zajmie jedno z pierwszych trzech miejsc w Wielkim Finale, otrzyma voucher Volvo o wartości do 10 000 euro.

W Wielkim Finale w Ołomuńcu Polskę będzie reprezentował Paweł Ozimek z firmy EPO- TRANS LOGISTIC z Tychów, który podczas polskiego finału konkursu, rozegranego 26 maja w Młochowie, udowodnił swoje wysokie umiejętności jako najoszczędniejszy kierowca, sięgając po tytuł Mistrza Polski w The Drivers’ Fuel Challenge 2012.