VW BANK POLSKA: AUTOKREDYT INNOWACJĄ ROKU 2013

ubezpieczenie4

Rozwiązanie finansowe Volkswagen Bank Polska zostało uznane za Innowację Roku 2013 w ramach ogólnopolskiego, ponadbranżowego programu realizowanego pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk.

Kapituła wysoko oceniła nowatorską konstrukcję AutoKredytu, dzięki której właściciel samochodu płaci nawet o połowę niższą miesięczną ratę w porównaniu z klasycznymi kredytami ratalnymi. Wynika to ze ścisłego powiązania finansowania z wartością rezydualną samochodu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
AUTOKREDYT


Klient spłaca tylko kwotę, jaką auto traci na wartości w okresie kredytowania. AutoKredyt został doceniony również za możliwość komfortowej wymiany auta na nowe po 3 lub 4 latach.

– AutoKredyt jest nowatorskim rozwiązaniem finansowym, dedykowanym klientom, którym zależy na użytkowaniu samochodu przez kilka lat, a następnie jego bezproblemowej wymianie na nowy. W pierwszych miesiącach sprzedaży ponad 200 klientów doceniło jego innowacyjną i elastyczną konstrukcję. Dla osób, które zdecydowały się na zakup samochodu w AutoKredycie, poza niską miesięczną ratą, ważna była także możliwość jego łatwej wymiany na nowy po 3 lub 4 latach. Wskazuje to na pojawienie się również w Polsce wyborów konsumenckich stawiających bardziej na mobilność, niż posiadanie auta. Ten trend jest charakterystyczny dla krajów rozwiniętych, gdzie takie rozwiązania stanowią większość rynku finansowania pojazdów – mówi Edyta Barmentloo, Dyrektor Departamentu Marketingu w Volkswagen Bank Polska S.A.

Program „Innowacja Roku” ma na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych i unikalnych rozwiązań, a także stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. W skład kapituły wyłaniającej laureatów wchodzą przedstawiciele redakcji Forum Biznesu oraz Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk. Najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych rozwiązań są: niepowtarzalne właściwości innowacyjne, nowatorstwo oraz zakres i rodzaj korzyści wynikających z konkretnego rozwiązania.

AutoKredyt jest rozwiązaniem finansowym przeznaczonym zarówno dla osób fizycznych, jak i prowadzących własną działalność gospodarczą oraz dla firm z sektora MŚP. Aby z niego skorzystać nie trzeba posiadać wkładu własnego. Właściciel samochodu dopiero pod koniec umowy decyduje, czy chce auto zatrzymać, czy oddać i ewentualnie wymienić na nowe (w ramach nowej umowy). Z AutoKredytu mogą korzystać klienci salonów Volkswagena i SEAT-a (AutoKredyt), Škody (Kredyt Niskich Rat), Audi oraz Porsche (AutoCredit).