WAKACYJNY FREESTYLE PRZYGOŃSKIEGO I PAWLUSIAKA NA PUSTYNI

Dune_Freestyle1

Pędzące po wydmach dakarowe MINI, specjalnie dostosowany snowboard, lina i dwóch utalentowanych sportowców – tak w skrócie można opisać projekt „Przygoński x Pawlusiak Dune Freestyle”.

Kuba Przygoński, jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych i członek Automobilklubu Polski i ORLEN Team, oraz snowboardzista Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak stworzyli freestylową kolaborację na malowniczej pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

W specjalnym klipie zobaczymy oszałamiający skok Gniazda nad samochodem, zjazd równoległy z jednej z najwyższych wydm na Półwyspie Arabskim oraz zestaw tricków na… pustynnych poręczach. Materiał dostępny do obejrzenia pod linkiem redbull.pl/dunefreestyle.

Dune_Freestyle2

Czas wakacyjnych przygód rozpocznie się już za kilka tygodni. Dwóch zawodników reprezentujących zupełnie różne dyscypliny (snowboarding i rajdy samochodowe) już uległo beztroskiemu klimatowi, znajdując inspirację w gigantycznej „piaskownicy”. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, który na co dzień specjalizuje się w jibbingu, czyli snowboardowej jeździe po poręczach, murkach i innych miejskich przeszkodach, spróbował swoich sił na bezkresnej pustyni, oddalonej o 250 km od Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kuba Przygoński, który akurat zakończył rywalizację w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge, dołączył do Wojtka i dzięki swojej dakarowej maszynie MINI All4 Racing, pomógł mu napędzać się po wyjątkowo trudnej nawierzchni, przy okazji popisując się rajdowymi umiejętnościami. Wspólnie wykonali spektakularny zjazd z jednej z najwyższych pustynnych wydm na Półwyspie Arabskim, Moreeb Dune, której wysokość sięga 300 m, a kąt nachylenia to ok. 50 stopni.

Dune_Freestyle3

– Połączyliśmy snowboard z samochodem dakarowym i na piasku pokazaliśmy możliwości naszych kompletnie różnych dyscyplin. Zjazd z Moreeb Dune zrobił na mnie największe wrażenie – wjeżdżając na szczyt wydmy i przełamując go, przeszły mnie ciarki. W dół jechaliśmy z prędkością ok. 70-80 km/h, przy tym nachyleniu już ciężko było nawet hamować – powiedział Kuba Przygoński, członek Automobilklubu polski i ORLEN Team.

Zarówno dla Kuby, jak i dla Wojtka, wspólna wyprawa na pustynne piaski była przede wszystkim świetną zabawą.

Dune_Freestyle2.jp3

– Jazda po piasku jest dużo trudniejsza od snowboardingu, ale była to rewelacyjna przygoda. Przez kilka tygodni specjalnie przygotowywaliśmy deskę, aby jej ślizg jak najlepiej przygotować na ekstremalne starcie z piaskiem. Najwięcej radości przyniósł mi skok nad samochodem MINI, który w klipie został rewelacyjnie uchwycony – powiedział Wojtek Pawlusiak.

A film z projektu zamieszczony na stronie Red Bull robi furorę w Internecie…

Dune_Freestyle5

Fot.: Marcin Kin