WEBASTO: APLIKACJA – OGRZEWANIE NA KOMÓRKĘ

Firma Webasto, producent samochodowego ogrzewania postojowego, wprowadziła do oferty nowy zdalny system sterowania ogrzewaniem i wentylacją pojazdu, zarządzany za pomocą Webasto Thermo Call, specjalnie zaprojektowanej aplikacji przeznaczonej na telefony komórkowe.

Do zalet ogrzewania postojowego nie trzeba przekonywać kierowców, którzy cenią sobie czas, komfort jazdy i bezpieczeństwo w podróży. Teraz, dzięki zdalnemu sterowaniu, można rozgrzać lub wywietrzyć samochód bez wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy kliknąć, by rozmrozić szyby auta zaparkowanego przed dworcem kolejowym czy restauracją w mroźny dzień lub przewietrzyć wnętrze po wielogodzinnym postoju na lipcowym słońcu.

Sterowanie ogrzewaniem postojowym za pomocą aplikacji Webasto Thermo Call to przełomowe na rynku europejskim rozwiązanie skierowane do posiadaczy telefonów komórkowych z oprogramowaniem iOS (iPhone), Android lub Blackberry.

Możliwości Webasto Thermo Call

Nowy system sterowania pozwala, w szybki i prosty sposób, zarządzać wszystkimi funkcjami ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto, z dowolnego miejsca na świecie znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Intuicyjna nawigacja pozwala błyskawicznie włączyć i wyłączyć ogrzewanie czy zmienić tryb pracy z grzania na wietrzenie i odwrotnie lub wybrać funkcję automatycznego sterowania temperaturą, w której moduł sam dobierze tryb pracy odpowiedni do warunków panujących na zewnątrz.

Aplikacja umożliwia także określenie limitu czasu grzania czy przewietrzania wnętrza pojazdu, a także pozwala na zaprogramowanie, z 24 – godzinnym wyprzedzeniem, włączenia lub wyłączenia urządzenia o określonej porze. Dodatkową korzyścią z posiadania modułu Thermo Call 3 jest funkcja powiadamiania SMS
w przypadku uruchomienia alarmu samochodowego.

Jak to działa?

Aplikacja Webasto Thermo Call współpracuje z montowanym w pojeździe modułem Thermo Call 3, najnowszej generacji urządzeniem opartym na technologii GSM. Do każdego modułu można przypisać pięć numerów telefonów uprawnionych do sterowania aplikacją. Aby uruchomić zdalny system sterowania ogrzewaniem i wentylacją wystarczy pobrać oraz zainstalować aplikację oraz skonfigurować telefon z umieszczoną w module Thermo Call 3 aktywną kartą SIM.

Aplikacja współpracuje wyłącznie z modułem Thermo Call 3, który może być montowany zarówno przy zakupie nowego ogrzewania postojowego jak i w momencie rozbudowy obecnie posiadanego systemu sterowania ogrzewaniem Webasto.

Dostępna w języku polskim aplikacja Webasto Thermo Call do nabycia w sklepach internetowych App Store oraz Android Market w cenie 9,99 euro. Natomiast sam moduł kosztuje 345,53 euro.

Więcej informacji: www.webasto.pl.