W dniach 25-27 sierpnia Automobilklub Wielkopolski zaprasza na Tor „Poznań” na finałowa rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.
Wyścigowy weekend rozpocznie się już w piątek. Prawdziwe zmagania na torze rozpoczną się w sobotę w południe kiedy to do startu staną zawodnicy klas PP Rookie.
Zobacz także:
W 600-kach najrówniej jeżdżącym zawodnikiem pozostaje Mikołaj Budzyński, który wygrał 4 z 6 wyścigów w tym sezonie, jeśli utrzyma tą formę, to sięgnie po Puchar Polski. Walka o drugie miejsce będzie bardzo zacięta do ostatniego metra bo Rafał Mazurkiewicz, Marcin Scheffler, Paweł Machij i Maciej Śmierzchalski mają od 78 do 72 pkt. na koncie, więc podium końcowej klasyfikacji jest sprawą bardzo otwartą, ostatnio o zwycięstwie Schefflera decydowało 0,043 sekundy.
W Rookie 1000 emocji też nie zabraknie, w generalce najczęściej wygrywający Andrzej Łukaszyk ze 119 pkt., ma zaledwie 7 pkt. przewagi nad bardzo równo jeżdżącym Sławomirem Kubzdylem, a trzeci Mariusz Kruczek, nie raz udowadniał, że chętnie włącza się do walki o najwyższy stopień podium.
W sobotę około południa na Torze „Poznań” pojawi się także Karol Bedorf (mistrz walk MMA), który prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci, które straciły rodziców w wypadkach drogowych.
W Mistrzostwach Polski również 600-ki jako pierwsze wjadą na tor. Klasa Superstock 600 została zdominowana przez Szymona Strankowskiego (Wójcik FHP Racing Team), który już na poprzedniej rundzie WMMP na Węgrzech zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. Patryk Pazera (Pazera Racing) nie powinien mieć problemów z zapewnieniem sobie tytułu I Wicemistrza Polski, choć Mariusz Juszczak pokazywał już na Słowacji i Węgrzech, że potrafi zwyciężać, a wtedy tabela sezonu może się mocno zmienić.
W Supersportach, dwoma wygranymi na Wegrzech tytuł zapewnił sobie Marek Szkopek (Wójcik FHP Racing Team – Automobilklub Polski), który prowadzi także w klasyfikacji tej klasy w Mistrzostwach Alpe Adria. Broniący tytułu Sebastian Zieliński ma bardzo pechowy sezon, miejmy nadzieję, że choć na końcówce uśmiechnie się do niego szczęście, podium tej klasy uzupełni zapewne Bartek Cabala, który mimo przygód dość regularnie melduje się na 3-cim stopniu podium.
W Superstock 1000 tytuł Mistrza Polski trafił już do Bartka Wiczyńskiego (Wójcik FHP Racing Team), który wygrał 7 z 8 dotychczasowych wyścigów gromadząc 191 pkt. Sprawa tytułu Wicemistrzów pozostaje otwarta a bój o te laury stoczą Michał Sembera 110 pkt., Wojciech Wróbel 103 pkt. i Daniel Bukowski 98 pkt. Czarnym koniem może okazać się Adrian Pasek 80 pkt., którego w połowie sezonu z rywalizacji wyłączyła kontuzja.
Superbike to klasa która zawsze budzi najwięcej emocji i tak będzie też tym razem – bo tylko tutaj tytuł Mistrza Polski pozostaje otwartą kwestią. Po pechowych wyścigach na Węgrzech Paweł Szkopek (Pazera Racing) ma zaledwie 2 pkt. przewagi nad Michałem Fillą. Paweł jest oczywiście faworytem, zna w końcu Tor Poznań od podszewki, ale kto wie jak potoczą się losy tytułu.
Marcin Walkowiak (LRP Poland) po wygranej na Węgrzech na pewno będzie chciał równie dobrze zaprezentować się przed rodzimą publicznością i powiększyć przewagę nad czwartym w klasyfikacji – Pawłem Górką.
W niedzielę rywalizację sportową upiększa również zmagania historycznych Classiców w dwóch grupach o pojemnościach do 500 i powyżej 500 ccm. Ten powiew wyścigowej nostalgii zakończy wyścigowy weekend na Torze „Poznań”.
Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)







![VOLKSWAGEN: NOWY ID POLO Z ZASIĘGIEM DO 454 KM Volkswagen prezentuje ID. Polo, czyli w pełni elektryczną interpretację jednego z najważniejszych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Volkswagen-ID.-Polo-65x65.jpg)
![MERCEDES-BENZ: ELEKTRYCZNA KLASA C DEBIUTUJE W NOWEJ GENERACJI Mercedes-Benz prezentuje zupełnie nową, w pełni elektryczną Klasę C, która po raz […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mercedes-Benz-Klasy-C-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: ICAUR PREZENTUJE ROBOX I V27 ORAZ WZMACNIA GLOBALNĄ EKSPANSJĘ Marka iCAUR wykorzystała targi Auto China 2026 do prezentacji swojej wizji mobilności […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Pekin-2026-iCAUR-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: OMODA&JAECOO PRZEKRACZA MILION SPRZEDANYCH AUT I PREZENTUJE OMODA 4 OMODA&JAECOO osiągnęła poziom miliona sprzedanych samochodów na świecie w czasie krótszym niż […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Pekin-2026-OMODAJAECOO-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: POWRÓT NA NÜRBURGRING Z GOLFEM R 24H Volkswagen R potwierdził udział w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w 2027 roku. Projekt […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-Golf-R-24H-65x65.jpg)
![WEC: OSTATNI TEST PEUGEOTA 9X8 PRZED 24H LE MANS NA TORZE SPA Team Peugeot TotalEnergies przygotowuje się do kluczowego etapu sezonu FIA WEC. Wyścig […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/WEC-Peugeot-TotalEnergies-SPA-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: 50 LAT 2CV SPOT – PIERWSZEJ LIMITOWANEJ SERII MARKI Citroen świętuje 50-lecie modelu 2CV Spot, pierwszej edycji limitowanej w historii marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Citroen-2-CV-Spot-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![CAMPER CARAVAN SHOW 2026: TOYOTA PROACE MAX TANUKI PRZEDPREMIEROWO W WARSZAWIE Toyota prezentuje przedpremierowo kampera PROACE MAX Tanuki podczas targów Camper Caravan Show […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Toyota-PROACE-MAX-Tanuki-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: DELIVAN DEBIUTUJE W EUROPIE I PREZENTUJE NOWĄ STRATEGIĘ FSCV DELIVAN debiutuje globalnie podczas Commercial Vehicle Show, prezentując nową generację pojazdów dostawczych. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/CV-Show-DELIVAN-65x65.jpg)
![GOODYEAR: NOWA GENERACJA OPON CAŁOROCZNYCH VECTOR ALL SEASON 4 Goodyear wprowadza nową generację opony całorocznej, rozwijając segment w przeddzień jego 50-lecia. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Goodyear-Vector-All-Season-4-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![ALPINE: SYSTEM TELEMETRICS W A390 JAKO CYFROWY TRENER KIEROWCY System Alpine Telemetrics w modelu A390 wykracza poza funkcję klasycznych wskaźników, oferując […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Alpine-Telemetrics-65x65.jpg)
![CHERY: SUPER HYBRID Z ZASIĘGIEM DO 1600 KM I REALNYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI Technologia Chery Super Hybrid (CSH) ma odpowiadać na rosnące znaczenie kosztów eksploatacji […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Chery-Super-Hybrid-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
