WOŚP 2013: ARTYSTYCZNA MASKA BMW NA AUKCJI

BMW 1_P90105224

BMW Group Polska wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania na charytatywnej aukcji jest artystyczna maska BMW. To interpretacja oryginalnej maski modelu serii 3. Dodatkowo wylicytować można także udział w imprezie xDrive Live RoadShow.

Odbędzie się ona 17 lutego w Warszawie.

Praca autorstwa Ewy Żuchnik nosi tytuł „5” i jest jedną z finałowych prac konkursowych w projekcie BMW/ ART/ TRANSFORMY/ 2012, stworzonym przez BMW Group Polska z myślą o polskich artystach młodego pokolenia. W listopadzie ubiegłego roku podczas całodniowego warsztatu twórczego w malarni Teatru Wielkiego – Opery Narodowej ponad 20 młodych artystów przekształciło maski modelu BMW serii 3 w obiekty sztuki. Projekt BMW/ ART/ TRANSFORMY/ 2012 nawiązuje do jedynej w swoim rodzaju kolekcji dzieł sztuki na czterech kołach BMW Art Cars Collection. Mecenasem projektu jest OperaLab, interdyscyplinarna inicjatywa twórcza, w którą zaangażowany jest Teatr Wielki – Opera Narodowa. Partnerem została zaś Fundacja Bęc Zmiana.

W ramach współpracy między BMW Group Polska i WOŚP model BMW X1 jest użytkowany jako samochód ratowniczy instruktorów Pokojowego Patrolu WOŚP. Auto otrzymało dodatkowe wyposażenie w postaci urządzeń potrzebnych do udzielania pierwszej pomocy, a także wykorzystywanych podczas szkoleń prowadzonych przez ratowników Pokojowego Patrolu. Model przekazany przez BMW Group Polska jest obecny na wszystkich szkoleniach prowadzonych przez Patrol, a także na wszystkich imprezach masowych, na których ratownicy i wolontariusze Pokojowego Patrolu wspierają służby medyczne.

BMW Group wspiera organizacje pozarządowe i projekty o charakterze charytatywnym i edukacyjnym na całym świecie.

BMW 2_P90110077