WOŚP 2021: MISTRZ KIEROWNICY GRA PO RAZ KOLEJNY

Sukcesywnie informujemy o sportowcach, którzy w tym roku wspomogli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród nich nie zabrakło Kajetana Kajetanowicza.

Nasz mistrz tradycyjnie już dołączył do charytatywnego grania WOŚP – podczas 29. Finału Kajto przekazał na licytację kombinezon rajdowy, w którym startował w ubiegłorocznym sezonie.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

SPORT


 

To właśnie w nim, razem z Maciejem Szczepaniakiem, drugi raz z rzędu wygrał trudny Rajd Turcji, a finalnie wywalczył podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2. Kombinezon został ręcznie pomalowany przez Szymona Chwalisza – artystę, który od lat ozdabia kaski sportowca.

– To wyjątkowy projekt Szymona. Kombinezon jest dla rajdowca jak druga skóra. To w nim przeżywamy nasze wzloty i upadki. A Szymon postanowił jeszcze mocniej podkręcić tę symbolikę i przedstawić na moim kombinezonie swoją artystyczną interpretację tego, co przeszedłem na swojej sportowej drodze w ubiegłym roku – komentuje Kajetan Kajetanowicz, kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team.

Artysta namalował na kombinezonie m.in. kibiców, których wsparcie było niezwykle istotne podczas tak trudnego sezonu, a także największą motywację Kajetanowicza – jego rodzinę. Nie mogło tam też zabraknąć samochodu rajdowego 3-krotnego mistrza Europy, ale też innych pojazdów, którymi jeździł w czasie pandemii.

– Z powodu koronawirusa całe środowisko rajdowe, w tym nasz zespół, znalazło się w zawieszeniu. Nie chcieliśmy i nie mogliśmy zmarnować jednak czasu, w którym nie było rajdów. Stąd nieustanne treningi, ale również i bardziej szalone przygody – jak chociażby przejażdżki monster truckiem, crosscartem, a nawet… walcem – wspomina zawodnik.

Kajetan Kajetanowicz przekazał również na licytację przejazd na prawym fotelu w swoim samochodzie rajdowym. Przejażdżka odbędzie się w terminie i miejscu ustalonym między darczyńcą a zwycięzcą aukcji, który w ten sposób będzie mógł doświadczyć prawdziwych rajdowych emocji.

– Mam nadzieję, że zarówno kombinezon, jak i rajdowa przejażdżka, przyniosą zwycięzcom aukcji dużo radości. Tym bardziej, że cała kwota zostanie przekazana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Bardzo lubię i doceniam tę inicjatywę. Często wydaje się, że nas, Polaków, nie łączy aż tak wiele. Czasami rolę takiego łącznika pełni sport, ale nawet on nie jest uniwersalny. Tymczasem okazuje się, że jest coś, co może zjednoczyć prawie cały kraj. Jak co roku łączymy się w jednym celu… by pomagać! – podsumowuje Kajetanowicz.

Linki do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/kombinezon-kajetanowicza-malowany-przez-chwalisza-10174852185
https://allegro.pl/oferta/przejazd-rajdowy-od-kajetana-kajetanowicza-10144248835