WTCC: CHEVROLET JUŻ MISTRZEM ŚWIATA

Chevrolet świętuje zdobycie trzeciego z kolei tytuł Mistrza Świata WTCC w klasyfikacji konstruktorów, zajmując trzy pierwsze miejsca na podium w pierwszym wyścigu na torze Suzuka.

W drugim wyścigu wszyscy trzej kierowcy Chevroleta przekroczyli linię mety na punktowanych pozycjach, przy czym po zakończeniu pierwszej rundy WTCC w Azji Yvan Muller i Rob Huff wciąż znajdują się na czele klasyfikacji kierowców z jednakową liczbą punktów – 345. Z kolei Alain Menu ma łącznie 307 punktów i w klasyfikacji kierowców zajmuje trzecie miejsce.

Dopełnieniem potrójnego zwycięstwa Chevroleta w pierwszym wyścigu było piąte miejsce w stawce zdobyte przez Alexa MacDowalla, jadącego Chevroletem Cruze zespołu Bamboo Engineering, który zajął tym samym czołowe miejsce wśród niezależnych kierowców.

Walka o tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów już została rozstrzygnięta, więc cała uwaga jest obecnie skupiona na klasyfikacji kierowców. Jedynymi pretendentami do tytułu Mistrza Świata WTCC są kierowcy Chevroleta.

Dwie ostatnie rundy WTCC sezonu 2012, które odbędą się w Chinach i Makau, zapowiadają się zatem niezwykle emocjonująco dla trzech kierowców zasiadających za kierownicami modeli Cruze.

POWIEDZIELI

Alain Menu: To był dla mnie bardzo dobry weekend, podczas którego powtórzyłem wynik z zeszłego roku i odniosłem zwycięstwo. Dodatkowo, opuszczam tor Suzuka z większą liczbą punktów w klasyfikacji kierowców. Wciąż pozostaję więc w walce o tytuł mistrzowski, ponieważ udało mi się zmniejszyć o 10 punktów dystans do Yvana i Roba, którzy są na pierwszym miejscu. Żałuję, że w Sonomie miałem pecha – teraz byłbym jeszcze bliżej liderów.

Yvan Muller: Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu, mimo że nie osiągnąłem spektakularnych rezultatów. W pierwszym wyścigu jedynym kluczowym momentem był start. Udało mi się utrzymać za sobą Roba w pierwszym zakręcie, natomiast w drugim zakręcie mogłem już poczuć się bezpiecznie. W drugim wyścigu cała nasza trójka zyskała kilka pozycji w wyścigu, co uważam za niezłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, iż na tym torze niewiele można zdziałać w tym zakresie.

Rob Huff: To był fantastyczny weekend dla całego zespołu, jednak sytuacja w klasyfikacji kierowców nie zmieniła się. Yvan i ja wciąż zajmujemy pierwsze miejsce z tą samą liczbą punktów.

Stuart Cowie (manager operacyjny): Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego weekendu. Zapewniliśmy sobie trzeci z kolei tytuł Mistrza Świata WTCC w klasyfikacji konstruktorów, wywalczyliśmy potrójne podium i sześć razy ukończyliśmy wyścig na punktowanej pozycji. Nie moglibyśmy liczyć na więcej. Cieszę się, że wszystkie trzy samochody dojechały do mety w nienaruszonym stanie, co jest bardzo ważne przed kolejnymi rundami i z punktu widzenia walki o tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców. Nasi kierowcy w bardzo profesjonalny sposób podchodzą do tej sytuacji i chciałbym im z tego powodu pogratulować.

SUZUKA, WYNIKI

Pierwszy wyścig: A. Menu (Chevrolet Cruze); 2. Y. Muller (Chevrolet Cruze); 3. R. Huff (Chevrolet Cruze); 4. G. Tarquini (Seat León WTCC); 5. A. MacDowall (Chevrolet Cruze).

Drugi wyścig: 1. S. D’Aste (BMW 320TC); 2. P. Oriola (seat León WTCC); 3. G. Tarquini; 4. R. Huff; 5. A. Menu; 6. Y. Muller.

PUNKTACJA PO 20 Z 24 WYŚCIGÓW

Kierowcy: 1. Muller (Chevrolet), Huff (Chevrolet) – po 345 pkt.; 3. Menu (Chevrolet) – 307 pkt.; 4. Tarquini (Seat) – 220 pkt.; 5. Coronel (BMW) – 172 pkt.

Konstruktorzy: 1. Chevrolet – 835 pkt; 2. BMW – 543 pkt; 3. Seat – 532 pkt.