WTCC: CHEVROLET NOKAUTUJE W MAROKU

Modele Cruze i kierowcy Chevroleta po raz kolejny popisali się świetną formą, zdobywając pierwsze trzy miejsca w obu wyścigach w Maroku. Był to najlepszy weekend w historii startów Chevroleta w WTCC.

W pierwszym wyścigu, który Chevrolety Cruze rozpoczęły z bardzo dobrych pozycji startowych, zwyciężył Alain Menu, a zaraz za nim uplasowali się Rob Huff i Yvan Muller.

Drugi wyścig był dużo bardziej nieprzewidywalny, ponieważ Chevrolety startowały z trzeciej i czwartej linii. Mimo wszystko kierowcy przypuścili fantastyczny i skuteczny atak, dzięki któremu Yvan Muller wysunął się na prowadzenie, a pozostali zawodnicy zespołu Chevroleta. szybko wyprzedzali kolejnych rywali, wykonując zapierające dech w piersiach manewry na wąskim torze ulicznym w Marrakeszu. Wyścig zakończył się czwartym w tym sezonie zwycięstwem Yvana Mullera oraz drugim i trzecim miejscem zajętym odpowiednio przez Huffa i Menu.


Zobacz także:
WTCC: PRAWIE WSZYSTKO DLA CHEVROLETA
WTCC: TRWA DOMINACJA CHEVROLETA NA TORZE


Dzięki tym znakomitym wynikom Chevrolet powiększył prowadzenie w klasyfikacji konstruktorów, natomiast trzej zawodnicy zespołu ugruntowali swoje pozycje w klasyfikacji kierowców.

POWIEDZIELI

Alain Menu: Fantastyczne zwycięstwo w pierwszym wyścigu, dzięki któremu mogę dodać Marrakesz do mojej kolekcji wygranych na torach ulicznych. Oczywiście start z pierwszej pozycji na torze tego typu zdecydowanie ułatwia walkę, jednak nadal ważne jest, aby nie popełniać błędów i uważać podczas przejazdu przez krawężniki, które są w tym miejscu szczególnie zdradliwe. Samochód na nich bardzo podskakuje, co nie wpływa pozytywnie na zawieszenie. Dobrze wystartowałem, podobnie, jak Rob, więc na prostej jechaliśmy tuż obok siebie, jednak w pierwszym zakręcie to ja byłem na lepszej pozycji i przejąłem prowadzenie. Podczas wyścigu pilnowałem, aby zawsze zostawić sobie margines bezpieczeństwa w czasie hamowania i wiedziałem, że moi koledzy z zespołu zachowają się poprawnie, więc wszystko poszło po mojej myśli. Nigdy nie przypuszczałem, że w drugim wyścigu uda nam się zająć pierwsze trzy miejsca. Muszę podziękować Yvanowi, ponieważ pojechał świetny wyścig. Otwierał dla nas drogę, więc jedyne, co musieliśmy zrobić z Robem, to jechać za nim.

Yvan Muller: Wywalczyłem dobry wynik w pierwszym wyścigu, ale nie należał on do łatwych i spokojnych, ponieważ na takim torze trzeba zawsze pamiętać o oszczędzaniu hamulców i płynnym przejeżdżaniu przez krawężniki. Z kolei drugi wyścig był niesamowity. Wygrana na torze tego typu po starcie z siódmego miejsca daje dużo satysfakcji. Cruze był doskonale przygotowany i niepokonany. Nie było jednak łatwo, ponieważ nie miałem dobrego startu. Mimo wszystko skupiłem się na wyprzedzeniu innych samochodów i nie popełnianiu błędów.

Rob Huff: Kolejny fantastyczny weekend dla Chevroleta, który dowodzi, że potrafimy pracować jako zespół. To dla mnie prawdziwa przyjemność. Pierwszy wyścig był udany. Już na początku zajęliśmy pierwsze trzy miejsca, więc staraliśmy się jechać płynnie i rozważnie do samego końca. W drugim wyścigu znów zająłem drugą pozycję, dlatego zaliczam ten weekend do udanych. Yvan spisał się fantastycznie – zostawiał dla mnie wolne miejsce na torze, a ja starałem się robić to samo dla Alaina, który jechał z tyłu.

Ron Hartvelt: Fenomenalny weekend dla Chevroleta i zespołu RML. Dziś Cruze’y były bardzo szybkie, a ze względu na niskie zużycie opon na tym torze nasi kierowcy mogli więcej ‘wycisnąć’ ze swoich samochodów. Cieszymy się również, że auta nie doznały praktycznie żadnych uszkodzeń, więc tylko wstępnie je przygotujemy i wyślemy prosto do Bratysławy. Możemy wypić zasłużoną lampkę szampana!

Eric Nève:
Niewiele mogę dodać po tak spektakularnym zwycięstwie w obu wyścigach. To nasz najlepszy weekend w historii! Jestem szczególnie zadowolony z tego, iż osiągnęliśmy ten rezultat w Maroko, ponieważ w przyszłym miesiącu, podczas salonu samochodowego w Casablance, zostanie zaprezentowany wyścigowy Cruze wraz z dzisiejszymi trofeami. Wszystko to w jeszcze większym stopniu przyczyni się do sukcesu tego modelu na rynku w Maroko.

WYNIKI

Pierwszy wyścig
1. A. Menu (Chevrolet Cruze) – 12 okrążeń w 22.28,931 min.;
4. R. Huff (Chevrolet Cruze) – strata 1,0742 sek.;
5. Y. Muller (Chevrolet Cruze) – 1,554 sek.;
4. P. Oriola (SEAT León WTCC) – 2,268 sek.;
5. S. D’Aste (BMW 320 TC ) – 5,713 sek.

MARRAKESZ, WYNIKI 2. WYŚCIGU

1. Y. Muller (Chevrolet Cruze) – 11 okrążeń w 19.36,836 min.;
2. R. Huff (Chevrolet Cruze) – 0,381 sek.;
3. A. Menu (Chevrolet Cruze) – 0,970 sek.;
4. T. Coronel (BMW 320 TC) – 2,153 sek.;
5. D’ Aste (BMW 320 TC) – 2,641 sek.

PUNKTACJA KIEROWCÓW PO 4 Z 24 WYŚCIGÓW

1. Yvan Muller (Chevrolet) – 130 pkt.;
2. Alain Menu (Chevrolet) – 106 pkt.;
3. Rob Huff (Chevrolet) – 97 pkt.;
4. Tom Coronel (BMW) – 7 pkt.;
5. Stefano D’ Aste (BMW) – 45 pkt.;
5. Gabriele Tarquini (SEAT) – 44 pkt.

PUNKTACJA KONSTRUKTORÓW

1. Chevrolet – 268 pkt.;
2. BMW – 161 pkt.;
3. SEAT – 144 pkt.

Następna eliminacja: Słowacja, Slovakia Ring, 26-28 kwietnia.

Więcej informacji znajdziesz także na stronie dotyczącej startów Chevroleta w WTCC.

wtcc