WYŚCIG ŻYWIOŁÓW Z MACJEJEM OLEKSOWICZEM

Co jest szybsze? 180 KM w powietrzu, 400 na wodzie czy 300 na lądzie? Maciek Oleksowicz sprawdzi to osobiście w Augustowie, gdzie odbędzie się w sobotę Wyścig 3 Żywiołów. To porównanie możliwości bolidu wodnej Formuły 1, samolotu i samochodu rajdowego.

Start wyścigu o 18:00 na bulwarze rzeki Netta w Augustowie.

Wyścig 3 Żywiołów ma dać nam odpowiedź na pytanie gdzie i czym można najszybciej pokonać kilometrową trasę, na którą składają się dwie, 500-metrowe proste i jeden nawrót. Bronią Maćka Oleksowicza w tej rywalizacji będzie napędzane 300-konnym silnikiem Subaru Impreza STi Spec C w barwach Motointegrator. Jego rywalem na wodzie będzie Bartłomiej Marszałek – motorowodniak, który popłynie w swoim bolidzie Formula 1 H20 powerboat. Marszałek dysponuje największą mocą w tej trójce. Silnik jego łodzi rozwija moc 400 KM. Trzecim uczestnikiem będzie pilot Jarosław Kontańczak. Jego środkiem transportu będzie oczywiście samolot, a konkretnie Piper PA 28-181 Archer II, którego w ruch wprawia 5,9-litrowy silnik, generujący 180 KM.

Maciej Oleksowicz zaproszenie do udziału w tym nietypowym wyścigu otrzymał od Bartłomieja Marszałka, zawodnika rywalizującego w Mistrzostwach Świata UIM Endurance World Series, czyli cyklu wielogodzinnych wyścigów motorowodnych. Marszałek nie bez powodu pojawi się w ten weekend w Augustowie. Oprócz sobotniego Wyścigu 3 Żywiołów, w niedzielę czeka go walka o zwycięstwo w finale wymienionych Mistrzostw.

Maciej Oleksowicz: Myślę, że w sobotę czeka nas ciekawe przeżycie. Trasa nie jest skomplikowana. Będzie wymagała w zasadzie dobrego startu i jednego nawrotu. To fajna okazja, aby pokazać się szerokiemu gronu publiczności i zrobić dobry show. Dziękuję Bartkowi za zaproszenie i zapraszam wszystkich fanów motoryzacji.