WYŚCIGI: NOWY ZESPÓŁ AIM VESSER SULIVAN STAJE NA STARCIE IMSA

lexus_rc_f1

W przyszłym sezonie w północnoamerykańskiej serii wyścigowej IMSA WeatherTech SportsCar Championship wystartuje nowy zespół wyścigowy AIM Vesser Sullivan.

Team będzie rywalizował dwoma Lexusami RC F GT3 w klasie GTD.


Zobacz także:

SPORT


 

Nowy team wyścigowy powstał z połączenia sił AIM Autosport oraz Jimmy Vasser i James “Sulli” Sullivan.

lexus_rc_f2

Vasser i Sullivan w latach 2011-16 współtworzyli zespół KVSH Racing, startujący w IndyCar. W tym czasie wygrali sześć wyścigów, w tym Indianapolis 500. Natomiast w ostatnim roku nawiązali współpracę z Dale’em Coyne’em, tworząc zespół Dale Coyne Racing with Vasser- Sullivan, również w IndyCar.

Ekipie udało się wygrać Grand Prix Petersburga i zająć siódme miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Natomiast samo AIM Autosport angażuje się w rywalizację w motorsporcie już od lat 90.

lexus_rc_f4

Torowy Lexus RC F

Samochodem wyścigowym wybranym przez ekipę AIM Vesser Sullivan jest torowy Lexus RC F GT3, stworzony przez japońską markę na bazie drogowego RC F. Wyścigowe coupé napędza 5,4-litrowa silnik V-8 o mocy ponad 500 koni mechanicznych, połączona z 6-biegową, wyczynową, sekwencyjną skrzynią.

Aerodynamiczne nadwozie samochodu wykonano z kompozytów na bazie włókna węglowego, z tyłu nie zabrakło wielkiego skrzydła zapewniającego dodatkowy docisk, a w środku pełnego, wyścigowego wyposażenia. Lexus RC F GT3 zadebiutował w IMSA w 2017 roku w wyścigu Rolex 24 at Daytona. W ciągu dwóch sezonów auto zdobyło dwa zwycięstwa, trzy razy stawało na podium i zapewniło swoim kierowcom pięć pole position.

Zespół AIM Vesser Sullivan będzie korzystał z istniejącej siedziby AIM w Woodbridge w kanadyjskim Ontario, a także nowej, zlokalizowanej w Charlotte w USA. Torowe Lexusy RC F w klasie GT Daytona poprowadzą Jack Hawksworth, Frankie Montecalvo i niezwykle doświadczony Townsend Bell.

lexus_rc_f3