WYŚCIGI: STARTUJĄ POLSCY KIEROWCY

Sezon w sporcie samochodowym powoli dobiega końca. Podczas najbliższego weekendu Mateusz Lisowski i Adam Gładysz pojadą na torze Hockenheim w Niemczech, a Michał Słomian wystartuje w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Po ponad miesięcznej przerwie nadszedł czas na ostatnią rundę Volkswagen Scirocco R-Cup 2011. Zawodnicy zakończą sezon w tym samym miejscu, w którym pod koniec kwietnia rozpoczęli swoje zmagania, a więc na Hockenheim.

Chociaż Mateusz Lisowski wywalczył tytuł mistrza Scirocco R-Cup 2011 już na rundę przed zakończeniem sezonu, kibice będą mogli śledzić niezwykle ciekawy pojedynek o tytuł wicemistrza, do którego pretenduje aż czterech zawodników. A wszystko to na 11 okrążeniach toru, liczących łącznie nieco ponad 50 kilometrów.

Mateusz Lisowski: Na ostatni wyścig jadę, aby postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Na pewno będzie to trudne, bo konkurenci będą walczyć do ostatniego metra o drugie miejsce na koniec sezonu. Czuję się jednak skoncentrowany, zmotywowany i dobrze przygotowany pomimo przeziębienia, z którego właśnie wyszedłem. Do każdej rundy podchodzę jak do osobnego wyzwania, a to, że jestem mistrzem nie oznacza, że mogę odpuścić i nie walczyć o zwycięstwo. Wręcz przeciwnie – chciałbym w wielkim stylu zakończyć sezon 2011. Tor Hockenheim jest jednym z moim ulubionych, a fakt, że w kwietniu odniosłem tam zwycięstwo pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżający się wyścig. Wszystkim chłopakom życzę, aby rywalizowali fair o tytuł wicemistrza, ale nie potrafię powiedzieć, kto ma na to największe szanse. Pomiędzy czterema zawodnikami są bardzo małe różnice punktowe i twórcom pucharu właśnie o to chodziło, aby utrzymać rywalizację do samego końca. Tym bardziej, moje zwycięstwo na rundę przed końcem sezonu jest dla mnie czymś wyjątkowym.

Zmagania można będzie oglądać na żywo w Internecie pod adresem: www.volkswagen-motorsport.com/livestream/livestream.php

Liczący obecnie 17 zakrętów tor Hockenheim został wybudowany w 1936 roku na potrzeby testów Mercedesa. Po II wojnie światowej przebudowano go, a w 1970 roku odbył się na nim pierwszy wyścig Formuły 1. Do roku 2001 używano dłuższej wersji toru (6825 metrów), prowadzącej przez las. Później jednak tor został skrócony do obecnej formy i jedno okrążenie liczy 4574 metrów. Do najważniejszych imprez sportowych rozgrywanych na jego terenie zaliczają się wyścigi Formuły 1, GP2 i DTM.

MICHAŁ SŁOMIAN W PORSCHE

Michał Słomian, dotychczasowy zawodnik ekipy D.S. Young Driver w Seat Leon Supercopa, wystartuje Porsche w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Będzie to kończący sezon maraton pod nazwą ESET 6 hours Final Race, w którym Słomian pojedzie Porsche Carrera 997 GT3 Cup zespołu ARC Bratislava. 21-latek przesiada się do Porsche, w którym podczas zawodów będzie miał 2 lub 3 zmienników.