YOKOHAMA: ADVAN S.T. – NAJSZYBSZA OPONA DO SUV-ÓW

Yokohama jest obecnie jedynym producentem na świecie, który oferuje oponę ultra high performance do SUV-ów. Letnia seria ADVAN S.T. obejmuje wyłącznie opony z indeksem prędkości W (max. prędkość 270 km/h) oraz Y (max. prędkość 300 km/h).

ADVAN S.T. produkowany w maksymalnym rozmiarze 24 cali, jest oponą pierwszego wyposażenia w Mercedesie-AMG G Class (W463).

Letnia opona została wyprodukowana specjalnie do nowej generacji SUV-ów klasy premium i SUV-ów tuningowanych. Aby spełnić wysokie wymagania kierowców tych pojazdów ogumienie gwarantują nie tylko przyjemność z jazdy i precyzję prowadzenia samochodu, ale również bezpieczeństwo dzięki większej przyczepności oraz krótkiej drodze hamowania na mokrej nawierzchni.

W produkcji ADVAN S.T. zastosowano:
• specjalną mieszankę zapewniająca oponom dużą przyczepność i małą wrażliwość na temperaturę;
• konstrukcję zaprojektowaną dla samochodów o dużej masie i wysokich osiągach wykorzystującą rozwiązania opracowane dla opon sportowych;
• bieżnik w kształcie litery W z wielokierunkowymi rowkami oraz podwójnymi szerokimi żłobieniami centralnymi.

Wielokierunkowe rowki w kształcie litery „W” pozwalają szybko usunąć wodę spod opony w celu zwiększenia jej przyczepności na mokrej nawierzchni. Podwójne szerokie żłobienia centralne gwarantują doskonałą reakcję układu kierowniczego i odpowiednie prowadzenia po linii prostej z dużą prędkością. W celu zmniejszenia narastania częstotliwości hałasu i zapewnienia cichej jazdy zaprojektowano 5 różnych rozmiarów bloku bieżnika.

Opony ADVAN S.T. są dostępne w rozmiarach od 235/65R17 do 305/35R24.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.yokohama-online.pl.