ZŁOTA KIEROWNICA: KIA, MAZDA I BMW WŚRÓD LAUREATÓW

kierownica 1_

Organizowany od pięciu lat plebiscyt na Złotą Kierownicę został rozstrzygnięty – czytelnicy magazynu Auto Świat docenili modele reprezentujące różne segmenty rynku.

Po raz pierwszy jednocześnie dwa modele BMW zdobyły największe uznanie, wygrywając w dwóch klasach. Sukces odniosły też Peugeot(pisaliśmy o tym osobno), Mazda (w dwóch klasach), Mercedes oraz KIA.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


BMW i3 zwiastuje początek nowej ery w miejskiej mobilności. Jest to pierwszy na świecie samochód segmentu premium zaprojektowany od podstaw z myślą o współpracy z elektrycznym układem napędowym. Natomiast BMW serii 4 Coupe uosabia esencję piękna oraz dynamiki, a jego stylistyka stanowi zapowiedź sportowych osiągów na drodze oraz niezapomnianej radości z jazdy.

Kierownica 2

– Zwycięstwo w plebiscycie „Złota kierownica” podkreśla pozycję BMW jako prekursora trendów w motoryzacji oraz lidera segmentu premium w Polsce i na świecie. Nagrodzone model są doskonałymi przykładami nowych kierunków rozwoju wyznaczanych przez koncern. Szczególnie dumni jesteśmy z wyróżnienia dla BMW i3, które mimo, że dopiero rozpoczyna elektryczną rewolucję w Polsce, już zdobyło uznanie czytelników magazynu „Auto Świat” – powiedział Paul de Courtois, General Manager BMW Group Polska.

Kia Carens znalazła się na najwyższym podium w kategorii: przestronne Vany. Nowa Kia to samochód zaprojektowany i zbudowany całkowicie od podstaw z myślą o potrzebach nowoczesnej rodzin, a aerodynamiczna sylwetka, wybór czterech jednostek napędowych, czterech poziomów wyposażenia, niski poziom emisji dwutlenku węgla, 7-letnia gwarancja, opcja siedmiu miejsc oraz bogate wyposażenie to istotne argumenty.

Kierownica 3

– Kia to stosunkowo młoda marka, ale to marka, która bardzo szybko się uczy. Wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie Kia ostatnio otrzymuje potwierdzają, że intensywne działania na rzecz poprawy jakości, bezpieczeństwa oraz atrakcyjności wyglądu oferowanych przez Koreańczyków modeli sprawiają, że marka Kia na dobre zagościła w świadomości klientów. W ubiegłym roku podczas finału plebiscytu statuetkę Złotej Kierownicy w kategorii osobowość motoryzacyjna odebrał dyrektor zarządzający KMP, Wojciech Szyszko, kilka tygodni temu laureatem Złotej Kierownicy w plebiscycie przeprowadzonym przez redakcje Bild AM Sonntag i AutoBild został główny stylista i projektant Kia Peter Schreyer a dziś do kompletu otrzymujemy nagrodę dla Carensa. Nie mogliśmy lepiej sobie tego wymarzyć. Każda nagroda cieszy, ale nagroda przyznana przez czytelników oraz obecnych czy potencjalnych klientów cieszy tym bardziej i dlatego statuetka „Złota Kierownica 2013” jest dla nas wyjątkowo cenna i ważna – powiedział Kang Dong Won, Prezes Kia Motors Polska.

kierownica 4

Mazda zdobyła aż dwie nagrody: najnowszy model – Mazda3, zwyciężyła w kategorii „auta małe i kompaktowe”, a Mazda6 w kategorii „klasa średnia”. Statuetki odebrała dyrektor PR Mazda Motor Poland – Magdalena Węglewska.

– To dla nas ogromne wyróżnienie – dwie nagrody dla najnowszych modeli Mazdy, które od niedawna są na naszym rynku, a jak widać już zdobyły uznanie czytelników magazynu Auto Świat. Mazda przełamuje konwencje i zgodnie z tą strategią innowacyjne technologie SKYACTIV i stylizacja KODO pokazują nową drogę w motoryzacji. Cieszymy się, że czytelnicy doceniają to podejście – podkreśla Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

LISTA NAGRODZONYCH

Mazda3 – w kategorii aut małych i kompaktowych;
Mazda6 – w kategorii klasa średnia;
Mercedes klasy S – w kategorii klasa wyższa i luksusowa;
Peugeot 2008 – w kategorii SUV-y nie tylko terenowe;
BMW serii 4 – w kategorii kabriolety i coupe;
Kia Carens – w kategorii przestronne vany;
BMW i3 – Zielona kierownica 2013.

kierownica 5