AUTO CHINA 2018: INFINITI ROZPOCZNIE PRODUKCJĘ PIĘCIU MODELI

Infini -Q Inspirat1

Tuż przed rozpoczęciem salonu samochodowego Auto China w Pekinie, Infiniti ogłosiło ważną dla marki decyzję: w najbliższych pięciu latach rozpocznie się tu produkcja pięciu nowych pojazdów.

Stanie się tak dla podkreślenia znaczenia chińskiego rynku motoryzacyjnego. Pierwszym modelem będzie SUV QX50.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

– W ciągu najbliższych pięciu lat Infiniti planuje uruchomić w Chinach produkcję pięciu nowych pojazdów, potrajając swoją sprzedaż na najszybciej rozwijającym się rynku świata. Nasza mapa drogowa, prowadząca do elektryfikacji gamy modeli Infiniti zakłada, że do 2025 roku ponad połowa nowych pojazdów Infiniti sprzedawanych w Chinach i na całym świecie będzie mieć napęd elektryczny. Razem z naszym partnerem Dongfeng Motor Company dążymy do zlokalizowania produkcji w Chinach. Jednocześnie poszerzamy zasięg lokalnej sieci sprzedaży i wprowadzamy nowe technologie, takie jak pierwszy na świecie silnik o zmiennym stopniu sprężania – VC-Turbo – oraz elektryczny zespół napędowy e-POWER. Infiniti nadal będzie dążyć do osiągnięcia statusu czołowej marki premium na rynku – powiedział Roland Krueger, prezes marki.

Na targach motoryzacyjnych w Pekinie Infiniti po raz pierwszy na kontynencie azjatyckim prezentuje swojego nowego SUV-a w klasie premium – QX50. Lokalna produkcja auta rozpocznie się wkrótce w zakładach w Dalian w Chinach. Samochody będą sprzedawane wyłącznie na rynku chińskim, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze w tym roku.

Oprócz nowego QX50, premierową odsłonę na International Motor Show w Pekinie, ale i w Azji ma najnowszy samochód koncepcyjny Infiniti – stylowy i innowacyjny Q Inspiration. Model ten jest kolejną odsłoną planów Infiniti w projektowaniu aut z alternatywnymi napędami. Charakteryzuje go czysta w formie kompaktowa sylwetka o doskonałych proporcjach, podkreślonych dynamiczną linią nadwozia. Pojazd jest zapowiedzią nowego języka formy i stylu producenta, który będzie obowiązywał w epoce elektrycznych zespołów napędowych.

– Samochód koncepcyjny Q Inspiration przenosi tradycyjną architekturę sedana na kolejny etap ewolucji. Jest to krok w stronę inteligentniejszych, bardziej kompaktowych i mniej uciążliwych układów napędowych. Udało nam się stworzyć alternatywną formę z płynnymi liniami, bardziej podkreślającą charakter pojazdu i odbieraną jako bardziej wyrafinowaną. Długa kabina, zrównoważone proporcje i atletyczny wygląd to koncepcja zapowiadająca nową erę modeli Infiniti – mówi Karim Habib, dyrektor designu.

Infiniti ponownie zatem potwierdziło swoje zaangażowanie w rozwój elektrycznych zespołów napędowych. Nie tylko dla chińskich klientów oznacza to możliwość zakupu pojazdów o zwiększonej wydajności, bardziej ekonomicznych w użytkowaniu i bezemisyjnych.

Marka premium działa w Chinach w ramach partnerstwa z Dongfeng Motor Company Ltd. (DFL), największym chińskim przedsiębiorstwem joint venture w branży motoryzacyjnej. W 2017 roku Infiniti sprzedało w Chinach rekordową liczbę 48 408 aut, co oznacza szesnastoprocentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.