BMW: PROTOTYPEM SERII 8 CABRIO PRZEZ DOLINĘ ŚMIERCI

bmw8-cab1

BMW przygotowuje do wprowadzenia na rynek nowego modelu serii 8. Między Las Vegas a Doliną Śmierci w USA trwają już jazdy testowe, rozpoczęła się także decydująca faza prac nad nowym Cabrio.

Wyniki testów w gorącym klimacie na zachodzie Stanów Zjednoczonych dostarczają ważnych informacji na temat niezawodności działania elementów mechanicznych i elektronicznych w ekstremalnych warunkach pogodowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PREMIERY


 

Temperatury przekraczające 50°C, ekstremalny kurz na skraju pustyni, jazda w trybie stop- and- go przez Las Vegas, żwirowe odcinki w okolicy Mount Whitney i długodystansowe przejazdy między Pacyfikiem i Górami Skalistymi to elementy wymagającego programu testowego, jaki nowe BMW ma do przebycia w drodze do dojrzałości seryjnej.

bmw8-cab2

Dolina Śmierci to z pewnością nie są warunki pogodowe dla kabrioletu. Upał i ekstremalnie niska wilgotność powietrza w parku narodowym na pustyni Mojave tworzą jednak idealne warunki do szczególnego rodzaju testów.

Wewnątrz prototypu, który wcześniej przez wiele godzin stał w pełnym słońcu, inżynierowie sprawdzają elektronikę pokładową, system hi-fi, czujniki i kamery układów asystujących kierowcy, wyświetlacze nowego systemu operacyjnego BMW 7.0, funkcje łączności, regulację foteli oraz klimatyzację automatyczną. Dodatkowym wyzwaniem dla elektroniki zakamuflowanego samochodu jest podróż do zapory Hoovera.

bmw8-cab3

Bardzo silne fale elektromagnetyczne z zainstalowanych tam turbin elektrowni wodnych stanowią ostateczny miernik odporności układów elektronicznych na zakłócenia zewnętrzne.

Ponadto na drogach przez step i legendarną Dolinę Śmierci testowana jest pyłoszczelność wielowarstwowego miękkiego dachu i mechanizmu dachowego. Warunki, z jakimi zmagają się zarówno kierowcy testowi, jak i samochody, mają dać w rezultacie nowa jakość podróżowania pod gołym niebem.

bmw8-cab4

Nowy model łączy elegancję, ekskluzywność i indywidualność z najnowocześniejszymi funkcjami wyposażenia w zakresie wspomagania kierowcy, obsługi i łączności sieciowej. Połączone jest to z osiągami, które zapewnia układ napędowy.

Testy w gorącym klimacie mają podobne znaczenie dla przygotowań nowej serii 8 Cabrio do produkcji seryjnej, co program w Zimowym Centrum Testowym w Arjeplog w Szwecji, jak również intensywne jazdy w bazie testowej Grupy w Miramas w południowej Francji i na torze Nürburgring.

bmw8-cab5