CAMP JEEP 2018: PONAD 600 SAMOCHODÓW MARKI W STYRII

Jeep_zlo1

Camp Jeep 2018, coroczne najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Klubu Jeep Owners Group (J.O.G.) przyciągnęło około tysiąca fanów marki i ponad 600 samochodów.

Zaproszeni dziennikarze z całego świata mieli okazję wzięcia udziału w jazdach testowych nowym Wranglerem.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


 

Miejsce zlotu to też wachlarz specjalnie zaprojektowanych, off- roadowych tras, pozwalających odwiedzającym wystawić na próbę Wranglera oraz inne modele z gamy Jeepa, jak również przetestować swoje własne umiejętności radzenia sobie w terenie u boku doświadczonych kierowców Jeep Academy. Ponadto, zaplanowano mnóstwo pokazów, atrakcji dla dzieci, koncertów muzyki na żywo, grillowanie, wszystko, by zapewnić uczestnikom rozrywkę oraz niezwykłą atmosferę.

Jeep_zlo2

Wśród głównych atrakcji na szczególną uwagę zasługuje zachwycające Muzeum Jeepa opowiadające o historii Wranglera i upamiętniające rocznicę podpisania w 1941 roku umowy na dostawy dla armii amerykańskiej niepokonanego Willys- Overlanda MA, uważanego za znamienitego protoplastę Wranglera.

Nowy Wrangler, wyróżniający się legendarnymi możliwościami terenowymi, radzi sobie się bardzo swobodnie na drodze i może poszczycić się zaawansowaną technologią oraz specjalnym wyposażeniem technicznym, które obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, aktywowane na żądanie systemy Command- Trac i Rock- Trac wraz z elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru- Lock, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Trac- Lock oraz elektronicznie rozłączanym przednim stabilizatorem poprzecznym.

Jeep_zlo3

Najbardziej utytułowana gama SUV-ów w historii

Oprócz testowania niepokonanego Wranglera, uczestnicy 5. edycji Camp Jeep mogli liczyć na bogaty program, w ramach którego można było przetestować na torze niesamowite osiągi nowego Grand Cherokee Trackhawka, najmocniejszego i najszybszego Jeepa w historii, dzięki mocy 700 KM uzyskanej przez turbodoładowany silnik V8 6.2, jak i uczestniczyć w ekscytujących jazdach próbnych za kierownicą samochodów z całej gamy SUV-ów Jeepa.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nowego Renegade’a MY19, w którym debiutuje nowa gama silników benzynowych zaprojektowanych, by zapewnić maksymalną oszczędność spalania oraz wyjątkowe osiągi zarówno na drodze, jak i w terenie.

Nowy Jeepa Cherokee to kolejna odsłona umiejętności off- roadowych SUV-a, który prezentuje bardziej nowoczesny, acz wierny klasyce marki design, z którym łączy innowacyjną technologię, zapewniającą lepszy komfort, łączność ze światem oraz bezpieczeństwo pasażerów.

Jeep_zlo4

Muzeum opowiadające historię marki

Marka Jeep cały czas rozwija się i udoskonala jakość swoich SUV-ów. Jej fani mogli prześledzić kolejne etapy tej długiej i chlubnej historii, odwiedzając Muzeum, które eksponuje trzy wcześniejsze generacje Wranglera i prezentuje postęp od pierwszego Willysa z 1941 roku aż do dzisiaj.

W tymże roku, dokładnie 15 lipca, aby spełnić oczekiwania armii Stanów Zjednoczonych, została rozpoczęta produkcja modelu Willys MA/MB, małego samochodu z napędem 4×4, przystosowanego do eksploatacji w trudnym terenie i wykorzystywanego, jako samochód transportowy i zwiadowczy. Auto, które było produkowane od 1945 roku zostało nazwane „General Purpose”, a jego skrót GP wymawia się właśnie, jako „Jeep”.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej, z wozu wojskowego z napędem na cztery koła powstał w 1945 samochód cywilny CJ-2A (Civilian Jeep), pierwsze nowoczesne auto terenowe przemysłu samochodowego.

Jeep_zlo5

Od tamtej pory Jeep pozostaje synonimem wolności rozumianej, jako stan ducha i determinacji w podążaniu za własnym instynktem i pewności poradzenia sobie z jakimkolwiek wyzwaniem, dzięki umiejętnościom terenowym, które są absolutnym wzorcem, prezentowanym przez każdy wystawiany model: Willysa MB z 1944 roku, CJ 2A z 1945 roku, YJ z 1991 (pierwsza generacja Wranglera), TJ 4.0 Sahara z 1998 (druga generacja Wranglera) oraz Rubicona 3.6 Recon, serię specjalną opartą na trzeciej generacji kultowego Jeepa.

Strefy tematyczne

W programie Camp Jeep przewidziano pokazy, barbecue, zajęcia dla dzieci, koncerty oraz możliwość przetestowania modeli Jeepa, wystawiając na próbę swoje umiejętności terenowe pod nadzorem doświadczonych instruktorów Jeep Academy ze specjalnej strefie technicznej, od których można nauczyć się wielu praktycznych i przydatnych „sztuczek”.

Jeep_zlo6

W specjalnej strefie zaprezentowano kilka z najbardziej znaczących samochodów koncepcyjnych, które wzięły udział w czterech ostatnich edycjach Easter Jeep Safari, imprezie przeznaczonej dla entuzjastów jazdy terenowej odbywającej się w Moab (Stany Zjednoczone) w Wielkim Tygodniu. Trzy z nich: Jeep Safari, Jeep Trailcat i Jeep Wrangler Africa, to wyjątkowe, ekstremalne indywidualizacje Wranglera oddające hołd ikonie marki Jeep, natomiast B-Ute i Wagoneer Roadtrip są oparte odpowiednio na modelach Renegade i Wagoneer.

Każdy, kto chciał mieć pamiątkę przypominającą o tym niezwykłym wydarzeniu, znalazł oficjalne produkty marki Jeep w strefie „Merchandising”, natomiast w strefie Mopar dostępna jest szeroka gama oryginalnych akcesoriów i części do indywidualizowania SUV-ów Jeep.

Jeep Wrangler Sahara – w wersji „Off-road” – jest wyposażony w zawieszenie podniesione o 2 cale, 17-calowe koła i opony terenowe, naklejkę „1941″ na masce oraz naklejkę „Moab” na boku, osłony przeciwrozbryzgowe, profilowane fartuchy przeciwbłotne, specjalne oświetlenie off-road szyby przedniej. Jeep – w wersji Urban – ma srebrne nakrętki zaworów z logo Jeep, grafikę „1941″ na boku, 32″ pokrywę koła zapasowego oraz chromowane elementy zdobiących stopnie, osłony progowe i korek wlewu paliwa.

Jeep_zlo7