CITROEN: NOWY C5 AIRCROSS CZYLI SUV NOWEJ GENERACJI

citr-c5ai-1

Światowa premiera nowego Citroëna C5 Aircross odbyła się w kwietniu 2017 podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Na chińskim rynku sprzedano już 40 tys. egzemplarzy auta.

Marka kontynuuje ofensywę w segmencie SUV-ów. Po Azji przyszedł czas na pokaz europejskiej wersji globalnego modelu nowej generacji.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Flagowy crossover marki, spójny z koncepcją najnowszych modeli Citroëna, oferuje szeroką ofertę personalizacji. Nabywcy będą mieli do wyboru się aż 30 kombinacji kolorów nadwozia. Zgodnie z ideą programu Citroën Advanced Comfort, nowe auto jest bardzo wszechstronne i komfortowe. Samochód z zawieszeniem z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi i fotelami Advanced Comfort zapewnia luksus podróżowania.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Wyróżnia się również dużymi możliwościami zmiany aranżacji wnętrza dzięki trzem przesuwanym, składanym i odchylanym siedzeniom z tyłu oraz bagażnikowi o pojemności od 580 do 720 litrów. Nowoczesny i zaawansowany technologicznie model wyposażony jest w 20 systemów wspomagania prowadzenia, w tym Highway Driver Assist, system umożliwiający jazdę autonomiczną poziomu 2. czy też Grip Control z funkcją Hill Descent Assist, do jazdy po bezdrożach.

Auto wyposażono także w sześć technologii łączności, w tym bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Nowy SUV, produkowany we Francji w zakładzie w Rennes – La Janais, będzie wprowadzony na rynek europejski i na rynki światowe pod koniec 2018 r. Pod koniec 2019 r. będzie pierwszym modelem marki Citroën z napędem Plug-in Hybrid PHEV.

citr-c5ai-3

citr-c5ai-4

Po C3 Aircross, który odniósł prawdziwy sukces handlowy z 80 tys. sprzedanych egzemplarzy, C5 Aircross sprzedanym na chińskim rynku w 40 tys. egzemplarzy oraz C4 Aircross zaprezentowanym pod koniec kwietnia na Salonie Samochodowym w Pekinie, Citroën wierzy w sukces w Europie.

NOWY SUV C5 AIRCROSS

Nowy SUV C5 Aircross wyróżnia się energicznym wyglądem. Mocne, muskularne, ale nieagresywne nadwozie długości 4,5 m podkreślone jest przez wizualnie akcenty, takie jak panele Airbump, duże koła o średnicy 720 mm, prześwit 230 mm i charakterystyczne relingi dachowe.

citr-c5ai-5

W ofercie nie brakuje dwukolorowego nadwozia z czarnym dachem i trzem pakietom kolorystycznym z kolorowymi wstawkami w przednim zderzaku, w panelach Airbump w dolnej części przednich drzwi i pod relingami.

Wnętrze jest przytulne i wygodne za sprawą poziomych linii dominujących na desce rozdzielczej, głęboko profilowanych foteli, które zapewniają wysoką pozycję jazdy, a także szerokiej środkowej konsoli i zastosowanych ciepłych materiałów. Model oferuje pięć wariantów wykończenia, łączących jasne, ciepłe materiały i kolory w modnym i atrakcyjnym stylu „casual chic”.

citr-c5ai-6