DAF: NOWE MODELE CF i XF SAMOCHODAMI ROKU 2018

workhouse

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury.

W jego skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

UŻYTKOWE


 

Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

0DAF New2

Nowe modele DAF CF i XF wyróżniają się zupełnie nowymi układami napędowymi z bardzo wydajnymi skrzyniami biegów i tylnymi osiami. Innowacyjne rozwiązania, takie jak nowe kompaktowe układy oczyszczania spalin, zaawansowane oprogramowanie czy zoptymalizowana aerodynamika, przyczyniają się do obniżenia poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 aż o 7 proc. W przypadku podwozi pod zabudowę uzyskano redukcję masy nawet do 300 kilogramów co powoduje dalszy wzrost efektywności transportu.

– To coroczne wyróżnienie jest przyznawane pojazdom ciężarowym lub gamie modeli, w których zastosowane rozwiązania w największym stopniu przyczyniają się do zwiększenia efektywności transportu drogowego. Brane są tu pod uwagę następujące kryteria: innowacyjne rozwiązania techniczne, komfort kierowcy, bezpieczeństwo na drodze, właściwości jezdne, oszczędność paliwa, wpływ na środowisko naturalne oraz całkowity koszt eksploatacji. Prezentując nowe modele z serii CF i XF, firma DAF wprowadziła na rynek gamę średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych, która ustanawia nowe standardy w kwestii sprawności układu napędowego i całkowitej wydajności – uzasadnił Gianenrico Griffini, przewodniczący jury.

– Ten zaszczyt można przypisać każdemu członkowi załogi firmy DAF. Ciężko pracowaliśmy na to, aby udoskonalić najlepsze pojazdy ciężarowe na rynku. Efektem tego są nowe modele CF i XF — reprezentujące prawdziwą doskonałość: idea Pure Excellence. To wspaniałe, że ten ogromny wkład został nagrodzony w tak wyjątkowy sposób. Poza tym zdobycie tytułu „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku” stanowi uznanie dla naszych dostawców i dealerów, a co więcej jest ukłonem w stronę wszystkich klientów, którzy wybrali lub wybiorą nowe model DAF CF lub XF. Jury w uzasadnieniu podało, że są to wiodące pojazdy ciężarowe pod względem efektywności transportu. Cóż więcej można dodać? – powiedział Preston Feight, Prezes DAF Trucks odbierając nagrodę w imieniu 10 000 pracowników firmy DAF zatrudnionych na terenie całej Europy.