FORMUŁA 1: ROBERT KUBICA JUŻ OFICJALNIE KIEROWCĄ WILLIAMSA

robert1

Robert Kubica powraca do Formuły 1. Po latach zmagań z samym sobą i otoczeniem, polski mistrz zasiądzie w sezonie 2019 w bolidzie Williamsa, bo walczyć o punkty w wyścigach Grand Prix.

Oficjalnie zostało to potwierdzone podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez zespół. Partnerem naszego rodaka w teamie będzie George Russell.


Zobacz także:

FORMUŁA 1


 

Już jutro Robert Kubica zasiądzie w samochodzie, by wziąć udział w treningu na torze w Abu Zabi przed wyścigiem o Grand Prix Abu Dhabi. Właśnie na tym torze Polak wystartował po raz ostatni w karierze – było to 14 listopada 2010 roku. Metę osiągnął na piątym miejscu (jechał w zespole Renault).

Do tej pory w Formule 1 Robert wystartował 76 razy, zaliczając 1 zwycięstwo (w Grand Prix Kanady), 1 pole position, dwanaście razy stawał na podium. Karierę przerwał mu dramatyczny wypadek 6 lutego 2011 na rajdzie Ronde di Andora we Włoszech.

Po startach w rajdach (w 2013 roku zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu WRC 2, w kolejnych latach w aucie WRC) i wyścigach, w 2018 roku został kierowcą testowym Williamsa. Dzięki zaangażowaniu PKN Orlen oraz ludzi „dobrej woli” od nowego sezonu zasiądzie znów w bolidzie, ścigając się w zawodach GP.

Fot.: Williams Martini Racing (RK Header)