INTERMAT 2018: IVECO PREZENTUJE NOWEGO STRALISA X-WAY NA GAZ

Iveco-Stra1

W Paryżu, podczas targów Intermat 2018, IVECO prezentuje nowego Stralisa X-WAY w gamie zrównoważonych pojazdów dla branży budowlanej, odpowiadając tym samym na apel prezydenta Macrona o transformację flot pojazdów ciężarowych na pojazdy napędzane gazem ziemnym.

Marka wystawiła na swoim stoisku CASE szeroką ofertę pojazdów służących do budowy dróg, budownictwa miejskiego oraz recyklingu.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

IVECO prezentuje gamę pojazdów zasilanych gazem ziemnym. To nawiązanie do podczas konferencji w której udział brali członkowie wysokiego szczebla Komisji Europejskiej na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Brukseli w marcu („Chodzi także o zdecydowane zaangażowanie się w transformację sektora transportu poprzez powszechne stosowanie pojazdów elektrycznych i wodorowych oraz przekształcenie transportu ciężkiego na zasilanie gazowe”) oraz o apel prezydenta Macrona.

Nowy Stralis X-WAY, opracowany dla logistyki budowlanej, jest idealną odpowiedzią na trwający boom w budownictwie, wspierany ponadto projektem Grand Paris. Na wystawie dostępna jest wersja zasilana gazem ziemnym, idealna do pracy w Paryżu, ze względu na koncentrację miasta na ograniczaniu emisji spalin.

IVECO bierze udział w międzynarodowej wystawie dla sektora budowlanego i infrastruktury – Intermat 2018, trwającej do 28 kwietnia w Parc des Expositions w Paris- Nord Villepinte w Paryżu. Marka jest obecna na stoisku CASE Construction Equipment, gdzie prezentuje swoją ofertę pojazdu przeznaczonego do wielu zastosowań: recyklingu, budownictwa miejskiego oraz budowy dróg.

Właściwy pojazd do każdego zadania

Nowa seria model Stralis X-WAY, opracowana specjalnie z myślą o logistyce budowlanej i misjach urbanizacyjnych zapewnia doskonałe możliwości wykorzystania pojazdu do aplikacji drogowych wymagających mobilności w terenie. Jest to silne podejście skoncentrowane na misji. Łączy ono w sobie najlepsze technologie umożliwiające niskie zużycia paliwa i bezpieczeństwa marki, ze znaną wytrzymałością pojazdów również w najtrudniejszych terenach, zapewniając wysoką wydajność przy najlepszej ładowności w swojej klasie i niskim całkowitym koszcie posiadania.

W obszarze recyklingu, IVECO i CASE oferują gamę produktów, które wpisują się w zrównoważone gospodarowanie odpadami, głównie ze względu na technologię opartą na wytwarzaniu biometanu z odpadów. Na wystawie, w tym obszarze, prezentowany jest Stralis X-WAY z zabudową hakową, idealny dla branży recyklingowej, charakteryzujący się znakomitą zwrotnością, kompaktowymi wymiarami, własnościami terenowymi i dużą ładownością.

W sektorze miejskim IVECO prezentuje swoje lekkie pojazdy użytkowe i ciężarowe z zaawansowaną technologią zrównoważonego rozwoju w ekologicznym transporcie, Daily Blue Power napędzanym gazem ziemnym – zdobywca nagrody International Van of the Year 2018 – oraz Stralis X-WAY NP (Natural Power). IVECO przoduje w branży dzięki pionierskim rozwiązaniom, na które popyt jest coraz większy ze względu na walkę ze zmianami klimatycznymi i kwestię czystego powietrza na obszarach miejskich.

Iveco-Stra2

– Zobowiązanie IVECO do wspierania ekologii, skłoniło nas do tworzenia pionierskich zrównoważonych technologii, czego rezultatem jest pełna oferta alternatywnych pojazdów. W czasach, kiedy miasta i gminy wprowadzają ograniczenia w ruchu i rygorystyczne przepisy dotyczące emisji, aby rozwiązać kwestię jakości powietrza dla swoich obywateli, nasze pojazdy napędzane gazem ziemnym zapewniają przedsiębiorstwom budowlanym przewagę konkurencyjną, zwłaszcza w przypadku ubiegania się o pracę w centrach miast – powiedział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO.

Model Stralis X-WAY NP na obszarze miejskim, w połączeniu z elektryczną zabudową betonomieszarki CIFA, jest pierwszym elektrycznym mieszalnikiem do betonu na ciężarówce Bio- CNG. Ten pojazd zapewnia nie tylko korzyści wynikające z wyjątkowo cichej pracy oraz emisji cząstek stałych i CO2 bliskich zeru, ale oferuje również doskonałe parametry operacyjne z ładownością wynoszącą 8 m3 betonu.

Stralis X-WAY działa w sektorze, w którym ładowność jest kluczowym aspektem i pod tym względem oferuje najlepszą w swojej klasie ładowność. Wersja Super Loader na podwoziu 8×4 opracowana dla betonomieszarek o wadze poniżej 8 845 kg może pomieścić o 355 kg więcej ładunku niż najlepszy pojazd certyfikowany przez niezależną jednostkę certyfikującą UTAC.

Nowy Daily Blue Power, który otrzymał nagrodę „International Van of the Year 2018″, ma możliwość uzyskania zgody na pracę przez całą dobę w centrach miast, uwalniając tym samym firmy budowlane od ograniczeń przepisów ochrony środowiska; dzieje się tak dzięki zwycięskiemu połączeniu technologii, niskich emisji i ochrony środowiska oraz wysokiej wydajności.

Ta nowa gama pojazdów zapewnia dostęp do przestrzeni miejskiej bez ograniczeń i oferuje klientom wybór trzech technologii: zasilanej sprężonym gazem ziemnym Daily Hi-Matic Natural Power; zero-emisyjny Daily Electric i Daily Euro 6 RDE Ready, najbardziej zaawansowana technologia diesla w branży.

Pokazany na targach Intermat Daily Hi-Matic Natural Power w unikalnej wersji DMC 7,2 tony z rozstawem osi wynoszącym 5100 mm, pozwala na ładowność do 4,9 ton i długość ładunku do 6,4 metra. Jego zaawansowane, zrównoważone technologie są połączone z historycznymi zaletami wielokrotnie nagradzanej rodziny Daily, która zbudowała swoją pozycję dzięki solidności, wszechstronności, wydajności i trwałości.

W sektorze budownictwa drogowego IVECO prezentuje model Stralis X-WAY NP, napędzany wiodącą w branży technologią gazu ziemnego, oferujący nie tylko korzyści dla środowiska naturalnego, ale także wysoką ładowność oraz liczne korzyści dla logistyki budowlanej w ośrodkach miejskich z ograniczeniami dotyczącymi pojazdów z silnikami wysokoprężnymi oraz emisji hałasu.

W strefie segmentu pojazdów przeznaczonych do pracy w kamieniołomach IVECO prezentuje dwa pojazdy: Astra HD9 8×6 Euro VI oraz Trakker, oba z zabudową typu wywrotka.

Asortyment pojazdów IVECO Astra przeznaczony jest do zastosowań w ciężkich warunkach terenowych; przy wydobyciu, w górnictwie, w kamieniołomach, transporcie ciężkim. Każdy szczegół, zaczynając od wysokowydajnego układu napędowego, aż do projektu elektroniki, został opracowany w taki sposób, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności, wytrzymałości i niezawodności pojazdów w najcięższych warunkach.

Na targach Intermat IVECO wprowadza nowy pojazd Astra HD9 86.50 Euro VI z w pełni automatyczną skrzynią biegów – konfigurację, która potwierdza, że DNA produktów IVECO Astra jest off-road z osiągami porównywalnymi do pojazdów stosowanych w kamieniołomach i kopalniach przy transporcie tego analogicznego ładunku.

Trakker został zaprojektowany do pracy w każdych warunkach terenowych i pogodowych – nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, gdzie wymagana jest od pojazdu wyjątkowa solidność, niezawodność i wydajność połączona z nowoczesną technologią. Trakker wielokrotnie udowodnił swoją legendarną siłę i wytrzymałość na najtrudniejszych terenach Rajdu Dakar.

IVECO prezentuje pokaz dynamiczny kilku pojazdów z rodziny Stralis X-WAY na budowie CASE w Monthyon, w tym pojazd wyposażony w nowy system Hi-Traction, a także pojazdy w konfiguracji wywrotki, betonomieszarki oraz żurawia.