MERCEDESEM PO WIŚLE 2019: NA ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH

mercedesem-powisle1

W tym roku już po raz szesnasty w Płocku odbędzie się „Mercedesem po Wiśle Classic Days”. Tym razem bazą imprezy, która gromadzi entuzjastów marki Mercedes- Benz nie tylko z całej Polski, ale i zza granicy, będzie wspaniale położony Zamek Książąt Mazowieckich.

Prezentacja pojazdów z kolei odbędzie się na Wzgórzu Tumskim. To będzie jedna z wielu okazji, aby dokładnie obejrzeć wspaniałe zabytkowe i klasyczne maszyny oraz poznać ich właścicieli.


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2018

HISTORIA/OLDTIMERS


 

Mercedesem po Wiśle Classic Days to impreza z wieloletnią tradycją, co nie przeszkadza organizatorom niemal co roku zmieniać jej scenariusz. Jedynym wspólnym mianownikiem jest to, że odbywa się w Płocku skutecznie promując miasto. Objął ją Honorowym Patronatem Prezydent Miasta, Andrzej Nowakowski. W tym roku motywem przewodnim będzie 40-lecie Mercedesa G.

mercedesem-powisle2

W sobotę, 1 czerwca początek MPW będzie miał miejsce na zrewitalizowanym Bulwarze Wiślanym, gdzie zlokalizowana będzie recepcja imprezy. Następnie zabytkowe Mercedesy przejadą zabytkową ulicą Mostową i będą wystawiane na płockim Wzgórzu Tumskim. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie XVI Mercedesem po Wiśle, statyczna prezentacja pojazdów i zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego oraz wizyta uczestników na Jarmarku Tumskim. Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedesa.

Na sobotni wieczór zaplanowano galę w Zamku Książąt Mazowieckich połączoną z rozdaniem nagród i uroczystą kolacją. Uczestnikom będzie przygrywał Boba Jazz Band. W niedzielę po śniadaniu odbędzie się wspólny wyjazd plenerowy i loteria „Ślepy Los”, która zakończy oficjalnie imprezę.

mercedesem-powisle3

Komandorem imprezy jest niezastąpiony Maciej Kulas, a gospodarzem Gmina – Miasto Płock. Zlot wspierają Mercedes- Benz Polska i Mercedes- Benz Auto Forum. Patronem medialnym jest tradycyjnie serwis NewsAuto.pl.

Fot.: Dominik Dziecinny