MILION SANDERO WYPRODUKOWANYCH W BRAZYLII

renault_sandero1

Produkcja modelu Sandero – na rynku brazylijskim występującego pod marką Renault – przekroczyła milion samochodów. Zakłady produkcyjne marki zlokalizowane są w kompleksie im. Ayrtona Senny w Kurytybie.

Od ponad dziesięciu lat Sandero cieszy się dużą popularnością na miejscowym rynku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Fabrykę Renault w Kurytybie otworzono 20 lat temu. Sandero cieszy się dużą popularnością, jest doceniane przez użytkowników pod względem niezawodności i wielkości oferowanego wnętrza.

Wprowadzony w Brazylii w 2007 roku model stał się wzorcem pod względem solidności i przestronności w segmencie aut kompaktowych. Samochód okazał się atrakcyjnym wyborem zarówno dla rodzin, jak i klientów szukających praktycznego, wyposażonego samochodu o atrakcyjnym designie.

renault_sandero2

Po liftingu w 2011 roku, model zyskał nowoczesny wygląd, atrakcyjne wnętrze i został lepiej wyposażony. Nowe Sandero, które pojawiło się kilka lat później, zostało zbudowane na nowej platformie z nowym nadwoziem, nowymi układami elektrycznymi, hamulcowymi, kierowniczymi i zawieszeniem a także całkowicie odnowionym wnętrzem.

W 2008 roku wprowadzono na rynek Sandero Stepway. Pod maską auto zostało wyposażone w nowoczesny silnik 1.6 16v Hi-Flex. Po liftingu w 2011 roku wersja Stepway otrzymała swój własny styl. Większe zderzaki, czarne maski na reflektorach i tylnych światłach, a także wyższy prześwit sprawiły, że auto zaczęło wyróżniać się z tłumu. We wrześniu 2015 roku do rodziny dołączył nowy członek: Sandero R.S. 2.0 – pierwszy samochód Renault Sport wyprodukowany i sprzedawany w Brazylii.

Nowa seria została wykonana na platformie Sandero w połączeniu z rozwiązaniami wyniesionymi z produkcji samochodów sportowych. Zaprojektowany i opracowany przez Renault Sport, we współpracy z latynoamerykańskimi zespołami projektantów i inżynierów, Sandero R.S. to prawdziwy samochód sportowy, z dużymi zmianami w zakresie wyglądu i układu napędowego (m.in. silnik, przekładnia, zawieszenie i hamulce).

Wyposażony w 2-litrowy silnik wolnossący, który zapewnia 150 KM i 20,9 kg fm (205 Nm) napędzany etanolem, w połączeniu z 6-biegową manualną skrzynią biegów i krótszymi przełożeniami dla większej sportowej dynamiki, osiąga prędkość maksymalną 202 km/h i potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 8 sekund. Renault Sandero R.S. 2.0 wyróżnia się osiągami, zdolnością do sportowej jazdy, a także przyjemną jazdą na co dzień.

renault_sandero3

W maju 2017 roku do rodziny Sandero dołączyła limitowana seria Racing Spirit, wyposażona w opony Michelin PS4 w połączeniu z 17-calowymi kołami, czerwonymi zaciskami hamulcowymi i piastami kół.

O fabryce w Kurtybie

20 lat temu, w grudniu 1998 roku, Renault otworzyło swoją pierwszą fabrykę w Brazylii. Od tego czasu obecność przemysłowa Renault w Brazylii nadal rośnie, z czterema zakładami produkcyjnymi w kompleksie im. Ayrtona Senny w Kurytybie.

Kluczowe daty:
• 1998: otwarcie fabryki samochodów osobowych w Kurtybie (CVP);
• 1999: otwarcie zakładu zespołów napędowych (CMO);
• 2000: otwarcie fabryki lekkich pojazdów użytkowych (CVU);
• 2008: otwarcie odlewni ciśnieniowej aluminium (CIA).

Dziś zakłady produkują następujące modele:
– samochody osobowe: Kwid, Captur, Logan, Duster i Duster Oroch, Sandero (w tym Stepway i R.S. 2.0);
– lekkie pojazdy użytkowe: Master.