RAJD WISŁY 2017: WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PRZED STARTEM

rwis-1-1

63. Rajd Wisły po raz drugi z rzędu impreza będzie rozegrana w randze rajdu okręgowego. Jednak dla załóg rywalizujących w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski stanowi ważny etap przygotowań do kolejnej rundy – Rajdu nadwiślańskiego.

Nic więc dziwnego, że do zawodów zgłosiło się aż 19 załóg w Klasie Gość. Do stawki dołączą także zawodnicy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

KAJETANOWICZ W MISTRZOSTWACH EUROPY


 

A oto, co mówili przed startem:

rwis-1-2

Tomasz Gryc (Gryc Racing – Peugeot 208): Nie ma dla mnie lepszego treningu niż start w zawodach. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się wystąpić w jednym z ciekawszych rajdów w naszym kraju – Rajdzie Wisły. Choć jego specyfika jest nieco inna od asfaltów w okolicach Lublina, to powrót na te trasy po raz kolejny będzie dobrym sprawdzianem przed finałowymi rozgrywkami w RSMP – Rajdem Nadwiślańskim i kończącym sezon Rajdem Śląska. Chcemy pojeździć, bo to uwielbiamy i każdy kilometr pokonany samochodem rajdowym to dla nas czysta przyjemność. Mamy też jedną koncepcję i chcemy ją sprawdzić. Decydując się na ten start, nie bez znaczenia był też fakt, że w Wiśle siedzibę ma ważny partner naszego zespołu firma ZOWNER-FS. Wsparcie kibicujących znajomych i pracowników, będzie na pewno dodatkową motywacją podczas ścigania się na jego terenie.

rwis-1-3

Jacek Jurecki (Blachdom Plus EvoTech Rally Team – Peugeot 208): Wracamy z Michałem na Rajd Wisły, a cieszy mnie to tym bardziej, że tegoroczna edycja zapowiada się na naprawdę wymagający rajd. Jeśli utrzyma się taka pogoda i pojedziemy w deszczu to poziom trudności będzie zawieszony bardzo wysoko. W ten weekend przyjdzie nam się ścigać z naprawdę szybkimi rywalami w Klasie Gość. Nasz cel to na tych odcinkach dobrze przygotować się do Rajdu Nadwiślańskiego, ale z Wisły też chcemy wywieźć wysoki wynik. Mam nadzieję, że będą nam na odcinkach towarzyszyć dużo kibiców. Zapraszam wszystkich na odcinki i trzymajcie kciuki. W Rajdzie Wisły wspierać nas będą: Blachdom Plus, EvoTech, Peugeot Magurka, Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz patroni medialni BielskieDrogi.pl i Buchti.pl Promotion.

rwis-1-4

Marcin Górny (Ford Fiesta R2): Dawno nie czułem takiej satysfakcji ze zbliżającego się startu. Niestety ten sezon tak się ułożył, że musieliśmy zawiesić regularne starty. Od mojego ostatniego startu w Fieście minęło ponad 10 miesięcy, więc tym trudniej ukryć mi emocje. Zwłaszcza, że wszystko to stanie się na tak szczególnym rajdzie, jakim jest Wisła. Rajd stał się rundą cyklu okręgowego, ale mimo, że odcinki są krótsze, to nie tracą na atrakcyjności. Jeśli potwierdzą się prognozy pogody, to trasa może stać się dużym wyzwaniem, nawet dla doświadczonych załóg. Mamy w Klasie Gość bardzo ciekawy skład i wielu szybkich zawodników. W Wiśle wystartuje także Zbyszek, chociaż tym razem wyjątkowo, będziemy dla siebie konkurentami, a załogę stworzę wspólnie z Kamilem Kozdroniem. Bardzo cenię sobie jego duże doświadczenie, więc jestem spokojny o to, jak ułoży się nasza współpraca. W ten weekend chce czerpać, jak najwięcej przyjemności z powrotu do rajdówki. Daleki jestem od deklarowania wyniku, ale nasz cel to przede wszystkim pojechać czysto i z równym tempem, a myślę, że wtedy na mecie w Wiśle przyniesie to dobry rezultat. Mam nadzieję, że w dobrym stylu przypomnimy się kibicom. W Rajdzie Wisły pojedziemy dzięki wsparciu Kebab Ahmed, Zyg-Zak Karting, Rallylab i Buchti.pl Promotion. Obsługą serwisową Fiesty zajmie się Robert Stajer z ekipą Rallylab, Zając Motorsport i Krzysztof Małysiak.”

Kamil Kozdroń: Marcina znam od paru dobrych lat i przez cały ten czas obserwowałem jego dynamiczny rozwój jako zawodnika. Spore wrażenie robi na mnie nie tylko tempo, jakiego nabrał przez ostatnie lata, ale także jego znajomość mechaniczna samochodu, którym będziemy startować w zbliżającym się weekendzie. Często to właśnie te małe drobnostki oddzielają zwycięzców od przegranych. Bardzo cieszę się na tę współpracę, a wypełnienie butów Zbyszka Cieślara który dotychczas pilotował Marcina będzie z pewnością ciekawym wyzwaniem. Już nie mogę doczekać się startu do odcinków i bardzo gorąco zapraszam wszystkich do kibicowania.

rwis-1-5

Paweł Hoffman (Saab 96): To nasz kolejny start w rundzie Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będziemy jechać bez większej presji licząc na pierwsze miejsce w grupie. Do ostatniej rundy Rajdu Dolnośląskiego – mieliśmy szansę na podium w cyklu rocznym. Niestety Dolnośląski nie był dla nas sprzyjający. Auto uległo awarii i pomimo, że ją usunęliśmy, to skończył się czas przyznany na potencjalne spóźnienie i musieliśmy oddać kartę drogową. W rzeczywistości zabrakło nam czterech minut, aby naprawić uszkodzony aparat zapłonowy i Saab mógł kontynuować dalszą jazdę. Dziękujemy raz jeszcze za pomoc Tomkowi i Andrzejowi, którzy zatrzymali się i asystowali przy naprawie dokąd tylko mogli. Tym razem wraz z nami będzie nasz sponsor BERNER z pełnym wyposażeniem warsztatowym. Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia właśnie tych narzędzi, bo usterkę w Saabie usunęliśmy ciekawym zestawem, niezbędnym w każdej rajdówce – chcecie zobaczyć jakim – odwiedźcie nas w parku serwisowym raju. Cały czas będziemy trzymać kciuki za naszą konkurencję, bo przede wszystkim liczy się dobry sport, a przy tym wspaniałe towarzystwo!

rwis-1-6

Krzysztof Mikulski (Prezes spółki Motowizja) Przed nami kolejne wyzwanie, ale już nie mogę doczekać się zawodów. Wiem, że rywalizacja będzie bardzo zacięta. Startujemy w ramach Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. W tych zawodach chodzi o to, by pokonać wyznaczony odcinek, utrzymując przeciętną prędkość możliwie jak najbardziej zbliżoną do tej wyznaczonej przez organizatora. Rywalizujemy aż z 14 innymi załogami, liczę jednak na doskonały rajd i wysokie miejsce. Razem z nami, na miejscu, będzie ekipa, która przygotuje relację z całego wydarzenia dla widzów Motowizji.

Damian Kargol (szef Car Speed Racing): Blisko miesiąc po zakończeniu Rajdu Barum wracamy do sportowej rywalizacji. Zmieniamy rundę Rajdowych Mistrzostw Europy na nasz regionalny cykl, ale myślę, że w sobotę czeka nas równie dużo emocji. Mocno obsadzona lista zgłoszeń, trudne odcinki i zapowiadana deszczowa pogoda – to może przynieść bardzo ciekawą mieszankę. Będziemy obsługiwać i wspierać w sumie cztery załogi. Trzy wsiądą do Renault Clio i będą walczyć o punkty w Klasie RO 1, a Szymon i Krzysiek w RO 2, w której aktualnie zajmują drugie miejsce. W ten weekend mają szansę na awans na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. Ważne punkty do zdobycia mają też Mateusz Gołek i Jacek Spentany – druga załoga RO 1 oraz duet Wrocławski i Dobrowolski. Skład uzupełnią Robert Suchoń i Robert Staniczek, dawno nie oglądani na odcinkach. Każda z załóg ma na ten weekend swoje priorytety i wytyczony cel, a my pomożemy w jego realizacji. Zapraszam do naszej strefy serwisowej, odwiedźcie nas w Istebnej i trzymajcie mocno kciuki za nasze duety. Kilka najbliższych tygodni będzie dla nas bardzo pracowite, ale liczę na to, że już w sobotę przyniesie to pierwsze sukcesy. Do zobaczenia na 63. Rajdzie Wisły 2017.

Fot.: zespoły oraz Piotr Bind, Michał Trela, Grzegorz Rybarski