RENAULT: BARDZIEJ ZIELONE ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE Z ZOE I TWIZY

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RENAULT POLSKA

Łazienki Królewskie to miejsce szczególne i historyczne. Warszawiacy odwiedzają park, by delektować się spokojem i przyrodą. Tu można nakarmić z ręki sikorkę czy przyglądać się, jak wiewiórka grzebie ci w kieszeni w poszukiwaniu orzechów.

Teraz miejsce zyska przyjazny dla środowiska transport na mocy umowy partnerskiej z Renault Polska. Po parku już wkrótce będą jeździły dwa pojazdy Renault Twizy, a oprócz tego muzeum będzie wykorzystywać w pełni elektryczne auto miejskie ZOE.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Projekt jest realizowany we współpracy z firmą ENGIE. W ramach projektu w Muzeum Łazienki Królewskie będą wykorzystywane stacje ładowania aut elektrycznych integratora usług eMobility – ENGIE.

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RENAULT POLSKA

W ramach umowy partnerskiej Renault Polska przekazuje na rzecz Muzeum Łazienki Królewskie dwa elektryczne, czterokołowe pojazdy Renault Twizy w wersji cargo pozwalającej na przewiezienie niewielkiego ładunku. Dzięki kompaktowym wymiarom będą one mogły bez przeszkód przemieszczać się po alejkach. Park będzie również korzystać z elektrycznego ZOE. Pojazdy z napędem elektrycznym zapewnią pracownikom cichy i przyjazny dla środowiska naturalnego transport.

ENGIE jako integrator usług eMobility ze swojej oferty wybrał rozwiązania do ładowania aut zgodne z wymaganymi standardami przez Renault. Zgodnie z objętą strategią oferowane będą ładowarki dwóch producentów: EVBOX oraz GARO.

Renault Twizy Cargo to w pełni elektryczny, jednoosobowy pojazd Renault, który doskonale odpowiada na potrzeby użytkowników w dużych miastach. Jego niewielkie wymiary (2,34 m długości i 1,40 m szerokości), zwrotność oraz 180-litrowy bagażnik o ładowności do 75 kg sprawiają, że pojazd idealnie nadaje się do drobnych dostaw.

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RENAULT POLSKA

Elektryczny napęd zapewnia niskie koszty eksploatacji oraz pozwala dbać o środowisko naturalne – pojazd nie emituje spalin ani hałasu. Jednocześnie Renault Twizy zapewnia większe bezpieczeństwo i ochronę przed deszczem czy wiatrem niż pojazdy dwukołowe.

Realny zasięg samochodu elektrycznego Renault ZOE wynosi nawet 300 km. Auto oferuje płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin. Multimedialny system z 7- calowym ekranem dotykowym R-LINK Evolution umożliwia planowanie tras przejazdu, przeglądanie e-maili, słuchanie ulubionej muzyki i pobieranie aplikacji z R-LINK Store.

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RENAULT POLSKA