SKODA: PRODUKCJA AUT ELEKTRYCZNYCH RUSZY W 2020 ROKU

skoda-elek1

Za trzy lata Škoda Auto zacznie produkować samochody napędzane wyłącznie energią elektryczną. Wcześniej, w roku 2019, nastąpi produkcja komponentów napędu elektrycznego dla układów hybrydowych typu plug-in.

Wytwarzanie podzespołów i pojazdów z napędem elektrycznym stanowi jeden z filarów strategii rozwoju marki w najbliższych latach.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

– Przyszłość marki będzie elektryczna. Planujemy wprowadzić do 2025 roku pięć elektrycznych samochodów w różnych segmentach. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że pierwszy samochód z napędem tego typu będzie budowany w Czechach. Decyzja ta świadczy o bardzo dużym zaufaniu, jakim Grupa Volkswagen darzy nasze zdolności produkcyjne – mówi Bernhard Maier, Dyrektor Generalny Škoda Auto.

skoda-elek2

Produkcję samochodów elektrycznych w fabryce w Mladá Boleslav, już w 2019 roku poprzedzi wytwarzanie komponentów do napędów hybrydowych typu plug- in, które będą dostarczane do samochodów szeregu marek Grupy Volkswagen.

Także w 2019 roku zostanie zaprezentowany pierwszy zelektryfikowany model producenta. Będzie to Superb z napędem hybrydowym typu plug- in, budowany na linii produkcyjnej w Kvasinach. Pierwszy model marki napędzany wyłącznie energią elektryczną będzie budowany w Mladá Boleslav od roku 2020.

Przypomnijmy, że Škoda zaprezentowała już swoją wizję elektrycznego, autonomicznego pojazdu poprzez model koncepcyjny Vision E na tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Szanghaju.

skoda-elek3

Elektryfikacja gamy modelowej i produkcja podzespołów napędów elektrycznych dla całej Grupy Volkswagen należą do filarów obranej przez markę „Strategii 2025”. Pozostałe części planu obejmują między innymi digitalizację produktów i procesów produkcji, zdobywanie nowych rynków i rozszerzenie działalności biznesowej marki o szeroki wachlarz usług z zakresu mobilności.