10. MEMORIAŁ JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA W WIELICZCE

memorial_logo11

To będzie ważny jubileusz. W dniach od 1 do 3 kwietnia odbędzie się w Wieliczce już dziesiąta edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – zapowiada Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Dodaje, że termin tej imprezy nieco różni się od wcześniej sygnalizowanego marcowego, ale to wynika z uzgodnień z władzami miasta, gminy i powiatu wielickiego, a także z dostosowania do tegorocznego ogólnopolskiego kalendarza sportu samochodowego.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

Pierwszy kwietniowy weekend jest więc owocem kompromisu.

Tradycyjne zawody, upamiętniające dwóch tragicznie zmarłych Mistrzów Polski, otrzymają nową i bardzo okazałą formułę.

– Na pierwszy dzień – piątek – jest przewidziane zapoznanie z trasą oraz ceremonia otwarcia zawodów. W sobotę trzy przejazdy odcinka specjalnego, a po każdym zjazd do parku serwisowego, zaś wieczorem – Superoes: dwa przejazdy ze startem przed budynkiem starostwa, rozgrywany w minionych latach jako prolog. I wreszcie w niedzielę główny bieg wyścigowy na zmodyfikowanej w porównaniu do poprzednich lat ulicznej trasie: dwa przejazdy ze startem na al. Solidarności przed Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym „Solne Miasto” – informuje dyrektor zawodów Andrzej Borowiczka.

– Ten okazały charakter imprezy chcemy podkreślić także poprzez obecność gości specjalnych. Jeszcze za wcześnie, abym ogłaszał ich listę, ale to będzie na pewno grono osób bardzo atrakcyjnych dla publiczności – nieco tajemniczo sygnalizuje Rafał Ślęczka, zastępca burmistrza Wieliczki.

GCh