300TU: AUTODROM MOST W MIEJSCE BRNA

300_1_2929

Długo utrzymujący się śnieg zmienił delikatnie plany klubowi 300tu. Ostatecznie za odwołaną imprezę na Automotodromie Brno, która miał się odbyć na początku kwietnia, przygotowany został track day na Autodromie Most, który odbędzie się już 22 kwietnia.

Na leżący o 100 km od Pragi drugi czeski obiekt zjadą się auta GT, których klubowicze należą do 300tu. Ferrari 458, Mercedes SLS AMG, Porsche 911 GT2 to tylko niektóre z nich.


Zobacz także:
SPORT
KLUB 300TU


– Niestety leżący na torze śnieg pokrzyżował nasze plany jeśli chodzi o imprezę w Brnie. Liczę jednak, że już niebawem zawitamy na ten obiekt. Na szczęście udało nam się szybko znaleźć zastępczy termin i obiekt. Autodrom Most to bardzo lubiany przez zawodników tor z długimi prostymi. Tak więc te szybsze samochody będą mogły się rozpędzić do naprawdę sporych prędkości – powiedział organizator imprezy 300tu Tomasz Helman z firmy TH MEDIA.

Tradycyjnie już do dyspozycji klubowiczów w trakcie eventu będzie instruktor 300tu – Maciej Rybarczyk, a także smaczny catering i inne atrakcje.

300_2_9810

Osoby, które chciałby wziąć udział w tym evencie lub w kolejnych imprezach 300tu, a posiadają w swoich garażach wyjątkowe samochody, prosimy o kontakt z biurem klubu: biuro@300tu.pl. Kolejnym po Moście eventem 300tu będzie zamknięta impreza na lotnisku w Kamieniu Śląskim pod Opolem.

Autodrom Most to drugi po Brnie czeski tor wyścigowy u naszych południowych sąsiadów. Pierwsze zawody w motorsporcie rozegrane zostały w rejonie miasta Most tuż po II wojnie światowej. Tor wyścigowy w zbliżonej do obecnej specyfikacji powstał na przełomie lat 70 i 80 XX wieku. W finalnej formie z pierwszym zakrętem będącym szykaną tor został zmodernizowany przed sezonem 2005. Autodrom Most to tor na którym rywalizują zarówno motocykliści jak i kierowcy samochodów, bolidów czy nawet bardzo popularnych w tamtym rejonie wyścigów ciężarówek. To właśnie Czech Truck Grand Prix jest imprezą, która potrafi przyciągnąć do Mostu ponad 50 000 widzów zarówno z Czech, Niemiec czy innych krajów.

Partnerami klubu 300tu na rok 2013 zostali: Hotel Młyn Klekotki i Sento Spa, Trax Racing, Kimbex/Casada, RaceandRally.