6 ORE DI ROMA: MICHAŁ BRONISZEWSKI WYGRAŁ KLASĘ

Michał Broniszewski jadący w załodze z Amerykaninem Stephenem Earle i Szwajcarem Ronnie Kesselem w samochodzie Ferrari 458 Italia GT3 wygrał klasę Blancpain GT3 w prestiżowym wyścigu 6-godzinnym pod nazwą 6 ore di Roma na torze Autodromo di Vallelunga niedaleko Rzymu.

W ostatniej chwili Szwajcara Gino Forgione, który był zgłoszony do wyścigu, ale nie mógł wystartować zastąpił właściciel zespołu Ronnie Kessel.

Po 11 i 10 miejscu w sobotnich treningach wolnych, załoga zespołu Kessel Racing wywalczyła w sesji kwalifikacyjnej 13 pole startowe w stawce 30 samochodów.

Wyścig rozpoczął się przy bardzo chłodnej pogodzie. Temperatura tylko nieznacznie przekraczała zero stopni, by w ciągu dnia osiągnąć około 15 kresek. Michał Broniszewski, znany z udanych startów pojechał na pierwszej zmianie w załodze czerwonego Ferrari z numerem 27 na drzwiach.

Potem kolejno na swoje godzinne zmiany zasiadali w kokpicie Stephen Earle i Ronnie Kessel. Każdy z kierowców zaliczył po 2 zmiany, a szef zespołu doprowadził Ferrari do mety na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej i czwartej w Złotym Pucharze czyli Gold Cup, co jednak najważniejsze wygrywając klasę Blancpain GT3.

Michał Broniszewski: To dobry wynik, bo konkurencja była naprawdę mocna. „Trudno jechało się pierwsze okrążenia, gdy było bardzo zimno, a opony nie mogły złapać temperatury. Potem było już łatwiej. Pojechaliśmy solidny wyścig, bez poważniejszych przygód, osiągając metę na dobrym miejscu i to jest najważniejsze. Udało się pokonać sporo kilometrów wyścigowych w bojowych warunkach. Cieszę się, że udało się zakończyć sezon udanym występem.

WYNIKI WYŚCIGU

1. Gianmaria Bruni, Marco Cioci, PierGiuseppe Perrazzini (Ferrari 458 Italia GT2);
2. Giancarlo Fisichella, Vittorio Ghirelli, Lorenzo Case (Ferrari 458 Italia GT3);
3. Raffaele Giammaria, Luca Rangoni, Alessandro Garofano (Ferrari 458 Italia GT2);
7. Michał Broniszewski. Stephen Earle, Ronnie Kessel ( Ferrari 458 Italia GT3).

Więcej informacji: www.broniszewski.com