AB CUP I BMW CHALLENGE 2017: VI RUNDA NA NOWYM OBIEKCIE

abc cup-pi1

Automobilklub Bydgoski zaprasza do udziału w przedostatnich zawodach tego sezonu – na VI rundę AB CUP i BMW-Challenge, która tym razem zostanie rozegrana na lotnisku w Pile (Wielkopolska), w dniu 16 września.

Dla uczestników tego cyklu będzie to zupełna nowość. Dlatego rywalizacja może być jeszcze bardziej interesująca niż zazwyczaj – dlatego oprócz kierowców organizatorzy zapraszają także kibiców motosportu.


Zobacz także:

SPORT

AB CUP I BMW CHALLENGE 2017


 

– Jesteśmy po ostatnich spotkaniach organizacyjnych i naszym zdaniem będzie to jedna z szybszych rund w sezonie. Udało nam się wykorzystać dostępny teren do maksimum i przewidujemy próbę o długości ok. 5 km. Trasa będzie się składać z szybkiej, ale wymagającej, części oraz kawałka technicznego z mocnymi wcięciami i prawie nawrotami. Jeśli chodzi o nawierzchnię – jest tam bardzo przyczepny równy asfalt. Organizacyjnie postaramy się Was nie zawieźć i zbliżyć się do Waszego poziomu sportowego. Mamy nadzieję że ten nowy obiekt przypadnie Wam do gustu i jeszcze nie raz będziemy się spotykać w Pile na lotnisku – opowiedział Jacek Kociszewski.

abc cup-pi2

Organizator zaprasza również na piątkowy trening (15 września), który trwać będzie od godziny 14:30 do godziny 18:00 – na tym samym obiekcie. Koszt udziału w treningu to 150 zł, płatne w biurze zawodów.

W zawodach mogą wziąć udział kierowcy posiadający prawo jazdy. Samochody muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, minimum 4 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz sztywny fotel.

Harmonogram zawodów 16 września:
* godz. 8.00 – 9.30: przyjmowanie zgłoszeń;
* godz. 8.30 – 9.45: odcinek testowo-treningowy;
* godz. 10.00: odprawa z uczestnikami;
* godz. 10.30: start pierwszego zawodnika do I próby;
* ok. godz. 18.00: zakończenie imprezy.

30 minut po przyjeździe na metę ostatniego uczestnika nastąpi ogłoszenie wyników prowizorycznych, a po dalszych 15 minutach wręczenie nagród honorowych.

abc cup-pi3

I termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 września 2017 r. o godz. 18:00 – wpisowe wynosi 350 zł. II termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 września przy wypełnieniu zgłoszenia w biurze zawodów – wpisowe wynosi 400 zł. W biurze zawodów należy wnieść również opłatę za kostkę pomiarową – 10 zł. Wpisowe opłacane jest na miejscu w biurze zawodów w dniu 29 lipca.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej reg.motoresults.pl/abcup/register.php. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się
z listą zgłoszeń oraz regulaminem zawodów.

Wszelkie informacje na temat zawodów można na bieżąco śledzić na fan page’u zawodów: https://www.facebook.com/abcupbmwchallenge.

Serwis NewsAuto.pl jest patronem medialnym imprezy.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kujawa