ADAC: GOODYEAR EFFICIENTGRIP 2 Z NAJWYŻSZĄ OCENĄ

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 zajęła ex aequo pierwsze miejsce w pięćdziesiątym, jubileuszowym teście opon letnich ADAC.

Model ten otrzymał m.in. najlepszą ocenę w kategorii zużycia bieżnika i znalazł się w czołówce pod względem efektywności.


Zobacz także:

CONTINENTAL: ELEKTRYCZNE SOLARISY NA OPONACH MARKI W OSLO

OPONY


 

ADAC, niemiecki urząd motoryzacyjny, opublikował test wraz z ÖAMTC i TCS, swoimi odpowiednikami w Austrii i Szwajcarii. Testowany rozmiar opony to 205/55R16 z indeksem prędkości 91V. Testujący opisali oponę Goodyeara jako „niezwykle dobrze wyważoną”, która wyróżnia się spójnością i pewnością prowadzenia w szerokim zakresie warunków jazdy.

W teście ADAC oceniano także „bilans środowiskowy”, który stanowi 30% całkowitego wyniku. Jest on częścią składową kategorii „bezpieczeństwo jazdy”.

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 charakteryzuje się wydłużonym przebiegiem – o 50% w porównaniu z poprzednim modelem i o 20% dłuższym niż najbliższy testowany konkurent. Jednocześnie zapewnia wysoki poziom osiągów, co potwierdza ocena ‘A’ na unijnej etykiecie w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Swoje unikalne właściwości na drodze zawdzięcza zastosowaniu najnowszych technologii Goodyear poprawiających hamowanie na mokrej nawierzchni oraz zapewniających stabilność na suchej nawierzchni.

Test ADAC, który w tym roku ma swoją jubileuszową edycję „50 lat – 50 opon” jest jednym z najbardziej wszechstronnych badań przeprowadzanych w branży oponiarskiej. Zajęcie w nim czołowego miejsca świadczy o naszej nieustannej pracy nad stworzeniem wiodącego w branży produktu, powiedziała Sonia Leneveu, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon osobowych w Europie.