ALFA ROMEO: GIULIETTA VELOCE – SERIA SPECJALNA

Alfa_giul_01

Model Giulietta stanowi silną pozycję rynkową marki Alfa Romeo w Europie – zarejestrował w 2012 roku udział w swoim segmencie na poziomie 3,0 proc w Europie i na poziomie 16,8 proc we Włoszech, gdzie był przez wiele miesięcy była najlepiej sprzedawanym 5-drzwiowym kompaktem w segmencie „C”.

W Polsce w 2012 roku marka Alfa Romeo sprzedała 1458 samochodów, w tym 1084 sztuk Giulietty. Od początku wprowadzenia na rynek – w połowie 2010 roku – do dzisiaj, na całym świecie zamówiono ponad 190 000 sztuk tego modelu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


“Veloce”, czyli “szybka” jest to określenie, która zawsze występuje w tradycji Alfa Romeo, a po raz pierwszy oficjalnie tę nazwę użyto jej w 1956 roku, właśnie w odniesieniu do ówczesnej Giulietty.

Serię specjalną wyposażono w elementy, takie jak reflektory przednie o ciemnym wykończeniu, obudowa lusterek zewnętrznych i lusterka wstecznego wykończona kolorem tytanowym, chromowane klamki drzwi przednich oraz logo “Veloce”. Ten sam sportowy charakter dominuje we wnętrzu, gdzie przeważają ciemne kolory, wśród których wyróżnia się tytanowe wykończenie centralnego elementu deski rozdzielczej, tunelu środkowego i nakładek na drzwi.

Kierownica jest wykończona skórą z czerwonymi przeszyciami, natomiast fotele są obite nową czarno- czerwoną tkaniną „Competizione” z kontrastowymi przeszyciami.

A 2_giulietta_3

Na specjalne zamówienie można dodatkowo zindywidualizować swoją Giuliettę Veloce, zamawiając dach w kolorze szarym – matowym Magnesio lub czarnym błyszczącym. W pierwszym przypadku, proponowane połączenia kolorów nadwozia to czarny pastel, biały Ghiaccio, czerwony Alfa, szary Antracite, czerwony metalizowany lub czarny Etna. Natomiast w przypadku czarnego, błyszczącego dachu dostępne są kolory: biały Ghiaccio, czerwony Alfa, szary Antarcite, szary Magnesio i czerwony metalizowany.

Alfa Giulietta Veloce jest już dostępna w sprzedaży w Polsce i w ramach promocji powszechnej jest oferowana z 5-cio letnią gwarancją. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy trzema wersjami silnikowymi: benzynowy 1,4 TB 120 KM oraz 2 wersje wysokoprężne 1.6 JTDM 105 KM i 2.0 JTDM 140 KM.

Ceny serii specjalnej zaczynają się od 75 900 zł brutto (1.4 TB 120 KM). Ilość samochodów ograniczona – na polski rynek trafi tylko 200 sztuk.

W skład wyposażenia standardowego wchodzą:
– felgi ze stopów lekkich 17-calowe wzór Sportiva z oponami o wymiarze 205/55;
– klimatyzacja manualna;
– koło kierownicy obszyte skórą z czerwonymi przeszyciami;
– 6 poduszek powietrznych;
– samoblokujący mechanizm różnicowy Alfa Q2;
– system Alfa DNA – system kontroli dynamiki pojazdu;
– system Start&Stop;
– system VDC (ESP) stabilizujący tor jazdy + Brake Assistant + Hill Holder;
– szyby przednie i tylne sterowane elektrycznie;
– światła przednie i tylne z technologią LED;
– tapicerka materiałowa dwukolorowa czerwono-czarna;
– wspomaganie układu kierowniczego z podwójnym zębnikiem;
– tytanowe wykończenie lusterek bocznych;
– reflektory przednie z ciemnym wykończeniem;
– podłokietnik przedni ze schowkiem;
– przyciski sterowania radiem z koła kierownicy;
– wnętrze w kolorze ciemnym w górnych części pojazdu;
– wyświetlacz multifunkcyjny Matrix z komputerem podróżnym;
– symbol Serii specjalnej Veloce umieszczony na zewnętrznych bokach samochodu (Veloce).