ALFA ROMEO: SZYBCY I WŚCIEKLI ROZBIJAJĄ AUTA

F 1_FF_03

Od 22 maja na ekrany kin na całym świecie wejdzie film „Szybcy i Wściekli 6″. W najnowszym odcinku „zagrała” Alfa Romeo Giulietta, która stała się jednocześnie bohaterką niezwykłej kampanii reklamowej.

Szósta opowieść odnoszącej ogromne sukcesy serii to film w reżyserii Justina Lin, w którym główne role grają: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot, Chris “Ludacris” Bridges, Luke Evans, Elsa Pataky i Gina Carano.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


To właśnie Londyn został wybrany na miejsce akcji „Szybkich i Wściekłych 6″ – po raz pierwszy film tej serii był kręcony w Europie – i tam rozgrywa się jedna z najbardziej ekscytujących scen: niesamowity pościg, w którym widzimy bohaterów filmu za kierownicą Alfy Romeo Giulietta. Najpierw samochód „wysiada” z ogromnego samolotu cargo Antonov w fazie startu, potem stara się zatrzymać rozbieg samolotu w zapierającym dech pościgu. Ostatecznie wygrywa Giulietta, która dzięki wybitnym osiągom modelu i odwadze dwóch głównych bohaterów, sprawia że samolot gwałtownie rozbija się na pasie startowym.

Cała scena była kręcona wykorzystując samochody Alfa Romeo Giulietta odpowiednio zmodyfikowane, zarówno jeżeli chodzi o wnętrze, jak i nadwozie. Po powrocie do Włoch, samochody uszkodzone podczas ujęć były bohaterami niezwykłej sesji zdjęciowej, opowiadającej, co dokładnie wydarzyło się na planie filmu wywołującego sporą dawkę adrenaliny.

F 2_FF_01

Dodatkowo, te same sceny niezwykłego pościgu na pasie startowym zostały wykorzystane w nowym spocie reklamowym samochodu Giulietta, emitowanym obecnie na antenie głównych włoskich stacji telewizyjnych, a wkrótce również w pozostałych krajach. To prawdziwy triller, promujący zarówno wejście filmu „Szybcy i Wściekli 6″ na ekrany kin, jak i model odnoszący ogromne sukcesy na całym świecie: od momentu wprowadzenia na rynek w maju 2010 do dzisiaj, na całym świecie złożono zamówienia na ponad 192 000 egzemplarzy Alfy Romeo Giulietta.

Silniki tego modelu: 1.4 TB MultiAir o mocy 170 KM i 2.0 JTDM o mocy 170 KM mogą być połączone z automatyczną skrzynią biegów TCT. W pierwszej wersji auto osiąga prędkość maksymalną 218 km/h, przyśpieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,7 sekundy, a spalanie 5,2 l/100 km w cyklu mieszanym. Jednostka diesla rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,9 sekund, zużycie paliwa to 4,7 l/100 km.

Warto zaznaczyć, że również w Polsce wersja z automatyczną skrzynia biegów Alfa TCT cieszy się dużym zainteresowaniem.