ALFA ROMEO: ZAMÓWIENIA NA SERIĘ SPECJALNĄ TRIBUTO ITALIANO JUŻ WKRÓTCE

Dostępna dla modeli Giulia, Stelvio i Tonale, ekskluzywna edycja stanowi hołd dla korzeni marki i uosabia włoskie know-how oraz sportowy charakter Alfy Romeo.

Wśród najważniejszych cech Tributo Italiano – wywodzących się z języka stylistycznego i estetycznego wspólnego dla trzech modeli – na uwagę zasługują: dwukolorowe nadwozie z czarnym dachem, zestaw zewnętrznych elementów wykończeniowych (bodykit) w kolorze nadwozia, nowy emblemat z włoską flagą na obudowach lusterek oraz personalizacja wnętrza. Wszystkie świadczą o skrupulatnej dbałości o szczegóły połączonej z ciągłym dążeniem do zapewnienia najwyższej jakości. W szczególności, Giulia, Stelvio i Tonale Tributo Italiano to topowe wersje w swojej gamie, oferowane wyłącznie w trzech kolorach tworzących włoską flagę (czerwony Rosso Alfa, zielony Verde Montreal i biały Alfa) w połączeniu z czarnym dachem. Dodatkowo w modelu Tonale wersja Tributto Italiano dostępna jest również ze szklanym dachem jako opcja dodatkowo płatna.


Zobacz także:

SKODA: WIĘKSZY ZASIĘG I MOC – ZMIANY TECHNOLOGICZNE W MODELU ENYAQ
 

PREMIERY


 

Wiele z tych wyróżniających się elementów składa się na unikatowy, odważny wygląd nowej serii: specjalne wykończenie przedniego grilla w kształcie litery „V” (w kolorze czarnym w modelu Giulia i Stelvio oraz w kolorze Dark Miron w modelu Tonale), felgi aluminiowe (21” w Stelvio, nowe 19” w Giulii, 20” w Tonale), wszystkie w topowych wersjach i połączone ze sportowymi, czerwonymi zaciskami hamulcowymi Brembo. Ponadto, aby jeszcze bardziej podkreślić sportowy charakter tej wyjątkowej serii specjalnej, we wszystkich modelach (a po raz pierwszy w Tonale), zastosowano specjalny zestaw wykończenia zewnętrznych elementów nadwozia (listwy progowe, dolna część zderzaków przednich i tylnych, nadkola) lakierując je w takim samym kolorze jak całe nadwozie.

Dodatkowo, w wersji Tonale Plug-in Hybrid Q4 osłony podwozia oraz boczne i przednie elementy wykończone matowym kolorem Dark Miron, chromowane podwójne końcówki wydechu oraz adaptacyjne reflektory Full-LED Matrix jeszcze bardziej podkreślają ekskluzywny charakter tej wyjątkowej serii specjalnej.

Podobny sportowy charakter odnajdujemy we wnętrzu trzech modeli Tributo Italiano. W szczególności, nowe sportowe fotele z czarnej perforowanej skóry posiadają czerwone przeszycia, a na przednich zagłówkach wyhaftowano charakterystyczne logo serii specjalnej. Nowością są również czerwone obszycia deski rozdzielczej, przednich foteli i wewnętrznych paneli drzwi. Ponadto, Tonale Tributo Italiano oferuje nową deskę rozdzielczą „carbon design” z logo Alfa Romeo oraz oświetlenie ambientowe i aluminiowe listwy progowe.

Dobre samopoczucie za kierownicą serii specjalnej Tributo Italiano zapewniają w standardzie dwustrefowa klimatyzacja, podgrzewana kierownica z aluminiowymi łopatkami zintegrowanymi z kolumną kierownicy, przyjemne oświetlenie ambientowe, wyrafinowany system informacyjno-rozrywkowy, wentylowane i podgrzewane przednie fotele oraz system audio premium z 14 głośnikami Harman Kardon, w tym subwooferem. Wszystkie powyższe rozwiązania mają na celu zapewnienie klientom wysokiego poziomu komfortu, wyrafinowania i typowo włoskiej atmosfery. Ponadto, Stelvio i Tonale oferują w standardzie elektrycznie sterowaną klapą bagażnika otwieraną bez użycia rąk.

Jeśli chodzi o gamę silników, to Giulia i Stelvio Tributo Italiano mogą zostać wyposażone w turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 o mocy 280 KM lub w turbodoładowany silnik Diesla 2.2 o mocy 210 KM, oba zestawione z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła Q4. Dostępny jest również turbodiesel o mocy 160 KM z napędem na tylne koła. W przypadku Tonale Tributo Italiano klienci mogą wybierać między doskonałym silnikiem hybrydowym 1.5 o mocy 160 KM (benzyna/elektryk) z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów TCT, a innowacyjnym napędem Plug-In Hybrid Q4 o mocy 280 KM, który na nowo definiuje wzorzec „wydajnego sportowego charakteru”. Oferuje on również nieograniczony wjazd do centrów miast; ponad 80 km zasięgu w trybie w pełni elektrycznym zapewniającym maksymalną mobilność na co dzień; ponad 600 km całkowitego zasięgu podczas długich podróży poza miasto i wreszcie, łączną moc 280 KM, by zagwarantować typowe dla Alfy Romeo dynamikę jazdy i sportowy charakter.

Wiele uwagi poświęcono parametrom technicznym, które w standardzie oferują aktywne zawieszenie „Dual-Stage Valve” z elektronicznie sterowaną siłą tłumienia. Podkreślają one sportowy charakter tych trzech samochodów i gwarantują klientom jedyne w swoim rodzaju, wciągające wrażenia z jazdy, w pełnym poszanowaniu tradycji Alfy Romeo. Aktywne zawieszenie Alfa Active Suspension na bieżąco dostosowuje się do warunków jazdy na drodze i pozwala wybrać styl jazdy bardziej ukierunkowany na osiągi lub na komfort.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Giulia, Stelvio i Tonale oferują najnowocześniejsze rozwiązania pozwalające na bezpieczne podróżowanie bez uszczerbku dla przyjemności prowadzenia samochodu. W zależności od modelu obejmują one między innymi: systemy wspomagania kierowcy (ADAS) umożliwiające autonomiczną jazdę poziomu 2; wysokiej rozdzielczości kamerę zapewniającą widok 360° (w modelu Tonale) wokół samochodu niczym z drona; system wykrywania martwego pola (Blind-Spot Detector) i system wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross-Path Detector); czujniki boczne; elektrochromatyczne lusterka boczne.