AUDI GOTOWE DO WYŚCIGOWEGO SEZONU

Audi, wystawiając samochody swojej produkcji, weźmie w tym roku udział w trzech 24-godzinnych maratonach, rozgrywających się w ciągu dziesięciu tygodni. Na torach Nürburgring i w Spa, wystawi do walki sportowy model GT3 R8 LMS ultra, a w Le Mans – sportowy model LMP R18.

Początkiem tego maratonu jest wyścig rozgrywany już po raz czterdziesty w Eifel, w dniach 19-20 maja. Podczas niego, siedem aut Audi R8 LMS ultra stanie w szranki z silną konkurencją.

Do startu w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze Nürburgring Audi wystawi nową doskonale zgraną formację. Po raz pierwszy Audi Sport Team Phoenix, jako jedyny zespół fabryczny reprezentujący markę z czterema pierścieniami, wystawi dwa Audi R8 LMS ultra. Ponadto na starcie pojawią się cztery inne zespoły wspierane przez Audi Sport customer racing. Wszystkie stawiają na najnowszą generację auta sportowego GT3, będącego unowocześnioną wersją modelu R8 LMS ultra, przystosowaną do sezonu 2012. Dzięki temu każdy zespół, Mamerow Racing, Raeder Motorsport, Speedhunters Team WRT czy Audi race experience, ma szanse na świetne wyniki.

Swoje możliwości w całodobowych wyścigach, Audi R8 pokazało na torze Nürburgring już trzykrotnie. Podczas debiutu w 2009 r. i w dwóch następnych latach, auto z umieszczonym po środku silnikiem V10, było przygotowywane by zwyciężać w klasie GT3. Mimo to, zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych w tych latach odnosiły bardziej skomplikowane i wydajne modele GT2. Obecnie klasa SP 9 pojazdów GT3, reprezentowana przez co najmniej 30 aut znanych marek, uchodzi za najlepszą kategorię.

Do nowinek sezonu 2012 zalicza się rozgrywaną w piątki jazdę indywidualną na czas, kwalifikującą 40 najlepszych uczestników. Gwarantuje to znacznie równiejsze szanse niż dotychczas. Drugą pozytywną zmianę, dotyczącą również rozgrywanego w dniach 28-29 lipca wyścigu 24 h w Spa, stanowi fakt, że organizatorzy obu imprez po raz pierwszy wspólnie wręczą puchary zespołom, które zdobędą najlepsze wyniki łącznie podczas startów w Eifel i w Ardenach.

W weekend 18-20 maja, Audi Sport weźmie udział w dwóch wyścigach. Wolfgang Ullrich, szef Audi Motorsport , będzie sprawować pieczę nad startem Audi w trzecim wyścigu DTM w Brands Hatch, natomiast Dieter Gass, kierujący komórką wyścigową w Audi Sport, zadba o start w Eifel.

Nie tylko fani obecni na miejscu będą mogli podziwiać największy w Niemczech wyścig długodystansowy. Emocje dostępne będą również dla telewidzów. Stacja telewizyjna Sport1 w dniach od 17 do 20 maja przeprowadzi z toru Nürburgring relację o łącznej długości 23 godz. i 10 min. Natomiast stacja ARD planuje w niedzielne popołudnie dwie piętnastominutowe relacje na żywo z Eifel – jedną przed i jedną po wyścigu DTM, a w sobotę poświęci temu wydarzeniu uwagę w dwóch wydaniach przeglądu sportowego Sportschau. Również www.audi.tv będzie relacjonować wyścig na żywo i dodatkowo zaprezentuje własne programy z nim związane.