AUDI: JUBILEUSZ SERII A3 – JUŻ 3 MILIONY

Drei Millionen Audi A3 ?  Bestseller aus Ingolstadt

Z taśmy produkcyjnej zjechało właśnie trzymilionowe Audi A3. Sukces serii rozpoczął się już siedemnaście lat temu, kiedy to marka spod znaku czterech ringów, jako pierwsza rozpoczęło produkcję samochodów kompaktowych segmentu premium.

Przez ten czas, Audi A3 podbiło drogi 117 krajów całego świata. Jubileuszowy egzemplarz, biały model Sportback 2.0 TDI quattro, zostanie przekazany nowemu właścicielowi już w najbliższych dniach.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W roku 2012, w fabryce w Ingolstadt, wyprodukowano 152 993 samochody serii A3. Wśród nich były modele Audi A3 i Audi A3 Sportback oraz ich wersje S. Od lutego 2013, na rynku dostępne jest najnowsze Audi A3 Sportback. To model produkowany w Ingolstadt w największej ilości. Każdego dnia z taśmy produkcyjnej zjeżdża ok. 700 egzemplarzy tego samochodu.

W związku z rozpoczęciem produkcji nowego Audi A3, koncern dokonał dużych inwestycji. M.in. w zakładzie zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia do produkcji karoserii, a węgierskie zakłady w Győr przebudowano do poziomu fabryki, w której przebiega cały łańcuch produkcyjny. Już w roku 2001, Audi częściowo przeniosło produkcję modelu A3 z Ingolstadt do Győr. U podstaw takiej decyzji leżało ogromne zainteresowanie Audi A3, a także rozpoczęcie produkcji nowego Audi A4 w zakładach w Ingolstadt.

Drei Millionen Audi A3 ?  Bestseller aus Ingolstadt

We współpracy obu filii powstawała pierwsza generacja Audi A3 Cabriolet i Audi RS 3 Sportback. W połowie czerwca tego roku, pojawił się kolejny członek rodziny A3 – Audi A3 Limousine. To pierwszy model produkowany w całości na Węgrzech. Z początkiem roku 2014, produkcja rozpocznie się również w nowej fabryce w chińskim mieście Foshan, wybudowanej w ramach joint venture chińskiego koncernu FAW oraz Volkswagena i Audi.

Pierwsza generacja Audi A3 sprzedała się na całym świecie w ilości ok. 913 tysięcy egzemplarzy. Sukces serii kontynuowała druga generacja modelu (2003-2013). Dzięki niej, przewaga konkurencyjna modelu jeszcze bardziej się zwiększyła. Do rąk klientów trafiły prawie dwa miliony egzemplarzy Audi A3 drugiej serii.

Jesienią roku 2012, Audi wprowadziło na rynek trzecią generację i w ten sposób dokonało olbrzymiego kroku w przyszłość. Elegancka stylistyka, najwyższej jakości wyposażenie i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, to cechy nowego Audi A3 we wszystkich jego wersjach. Warto tu wspomnieć, że seryjnym elementem wyposażenia każdego nowego Audi A3 jest Audi connect. System umożliwia kierowcy bezpośrednie korzystanie w samochodzie ze zindywidualizowanych usług online – począwszy od nawigacji przy pomocy grafik Google Earth i Google Street View poprzez Audi music stream, aż po oferowane przez Audi informacje o ruchu drogowym online czy dostęp do portali społecznościowych Facebook i Twitter.

Dzięki takim modelom jak hybryda typu plug-in Audi A3 Sportback e-tron, która będzie dostępna na rynku począwszy od roku 2014 i Audi A3 Sportback g-tron, seria A3 wyznacza nowe standardy także w dziedzinie mobilności przyjaznej środowisku. Dla przykładu: model Audi A3 Sportback g-tron, który w sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku, może być napędzany nie tylko kopalnym gazem ziemnym, ale również przyjaznym dla klimatu e-gazem Audi.

Drei Millionen Audi A3 ?  Bestseller aus Ingolstadt