AUDI: NOWY ZAKŁAD NA WĘGRZECH JUŻ PRACUJE

AUDI HUNGARIA MOTOR Kft., Gy?r (Ungarn)

Szef Volkswagena, Martin Winterkorn i szef Audi, Rupert Stadler wraz z premierem Węgier Viktorem Orbánem, dokonali uroczystego otwarcia nowego zakładu Audi, w którym produkowany będzie model Audi A3 Limousine.

Na powierzchni ponad dwóch milionów metrów kwadratowych, Audi w dwa lata wzniosło cały zakład produkcyjny – z prasownią, halą do produkcji karoserii, lakiernią i montażownią. Łączny nakład koncernu na nową inwestycję wyniósł ponad 900 mln euro, które spożytkowano na infrastrukturę, budowę i innowacyjne urządzenia produkcyjne.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Audi Hungaria obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Od swojego powstania w 1993 roku, fabryka w Györ zdążyły stać się największym producentem silników na świecie. Ich odbiorcami są wszystkie marki koncernu Volkswagen. Montaż modelu Audi TT podjęto tu w 1998 roku. Jak dotąd, zakłady w Györ współpracowały z fabryką w Ingolstadt przy produkcji Audi TT Coupé i TT Roadster oraz Audi A3 Cabriolet i RS 3 Sportback. W nowo wybudowanym zakładzie, zaraz po jego otwarciu, z taśmy zjeżdżać będą Audi A3 Limousine. Będzie to pierwsze Audi w całości produkowane na Węgrzech. Rocznie, zakłady w Györ opuści ok. 125 tys. egzemplarzy samochodów z czterema ringami na masce.

AUDI HUNGARIA MOTOR Kft., Gy?r (Ungarn)

Wprowadzając na rynek model A3 Limousine, Audi prezentuje nową koncepcję kompaktowego samochodu klasy premium. Auto pojawi się na tych rynkach wiosną 2014, a w europejskich salonach będzie można je kupić już jesienią tego roku.

Audi Hungaria, dzięki powiększeniu fabryki w Györ, stworzyło 2100 nowych miejsc pracy. W murach centrum projektowo- szkoleniowego, wchodzącego w skład zakładu, nowi pracownicy są szkoleni w różnych dziedzinach. Obecnie załoga Audi Hungaria Motor Kft. liczy ponad dziewięć tysięcy pracowników.

Dzięki nowemu wydziałowi, łączna powierzchnia fabryki Audi Hungaria podwoiła się do ok. czterech milionów metrów kwadratowych. Od czasu powstania zakładów w Győr, koncern Audi zainwestował w nie 5,7 mld euro. Audi, będąc największym inwestorem zagranicznym na Węgrzech.

AUDI HUNGARIA MOTOR Kft., Gy?r (Ungarn)