AUDI: WALTER ROHRL POWALCZY W MONSTERZE

Ćwierć wieku po niepobitym do tej pory rekordowym wjeździe Waltera Röhrla w Audi Sport quattro S1 na Pikes Peak, dojdzie do ponownego starcia gigantów. 8 lipca tego roku, Röhrl po raz kolejny stanie na starcie słynnego wyścigu górskiego „Race to the Clouds”. Model Audi oglądać można na targach Techno Classica.

W amerykańskim stanie Colorado, jeden z najlepszych kierowców rajdowy, usiądzie za sterami oryginalnego Audi Sport quattro S1 sprawiając, że historia Audi Sport odżyje na nowo. Przedsmakiem tego słynnego wyścigu górskiego będzie spotkanie i możliwość otrzymania autografu mistrza, podczas największych na świecie targów oldtimerów „Techno Classica” w Essen. Spotkanie organizowane jest przez Audi Tradition.

11 lipca 1987 roku, Walter Röhrl, rajdowa legenda, wcisnął „gaz do dechy” swojego 600-konnego Audi Sport quattro S1 i wspiął się niebezpieczną, żwirową drogą na szczyt w ciągu zaledwie dziesięciu minut i 48 sekund. Od tamtej pory nie udało się to żadnemu innemu kierowcy. Było to wydarzenie dotąd nie spotykane w historii najstarszego wyścigu górskiego w Stanach Zjednoczonych, oraz kamień milowy dla Audi. Kolejne rekordy miały miejsce już na drodze utwardzonej.

25 lat po swoim sukcesie, Walter Röhrl stanie po raz drugi na starcie górskiego wyścigu za sterami swojego Audi Sport quattro S1, zwanego „Monster”. Tym razem warunki nie będą wyścigowe, niemniej jednak pozostaną wciąż wystarczająco trudne. Trasa o długości prawie 20 kilometrów, biegnie serpentynami z 150 zakrętami, aż do szczytu, który leży na wysokości 4301 metrów n.p.m.

Ci, którzy nie będą mogli być na trasie wyścigu w lipcu, mają już dziś możliwość zdobycia większej ilości informacji na temat rajdowego klasyka, podczas największych na świecie targów historycznej motoryzacji „Techno Classica”, które rozpoczęły się w Essen. Audi Tradition, dział AUDI AG zajmujący się historią firmy, przedstawi na swojej ekspozycji o powierzchni 700 metrów kwadratowych prawdziwych championów górskich sportów motorowych. Szczególną atrakcją będzie właśnie Audi Sport quattro S1 „Pikes Peak“.

Na targach można podziwiać nie tylko oryginalny samochód rajdowy. Jego kierowca pojawi się tam osobiście. W niedzielę, 25 marca, Walter Röhrl będzie rozdawał autografy przy stoisku Audi. Fani motoryzacji oraz marki Audi, w tym dniu będą mogli poznać legendę rajdową w godzinach od 14 do 15.