AUDI: WIECHA W ZAKŁADZIE HEILBRONN JUŻ WISI

Audi feiert Richtfest auf den Boellinger Hoefen

Niespełna 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy, oddział Audi w Neckarsulm świętuje zawieszenie „wiechy” w swoim nowym zakładzie w parku przemysłowym Böllinger Höfe, w miejscowości Heilbronn.

Na powierzchni 23 ha, powstaje centrum logistyczne i nowe hala produkcyjna modelu R8. Ten sportowy samochód będzie tu zjeżdżać z taśmy od połowy 2014 roku.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Kierownik zakładu Fred Schulze, Franciscus van Meel, szef spółki quattro GmbH i Dieter Braun, szef logistyki w zakładach w Neckarsulm, na uroczystości z okazji zawieszenia wiechy na nowym zakładzie Audi powitali blisko 200 gości. Licząca 23 ha powierzchni lokalizacja to teraz ok. jedna czwarta łącznej powierzchni fabryki Audi w Neckarsulm. To jak dotąd największa inwestycja budowlana Audi w regionie Heilbronn.

W połowie roku 2014, dział produkcji karoserii, logistyki i montażu Audi R8 przeniesienie się do nowej hali produkcyjnej. W parku przemysłowym Böllinger Höfe pracę znajdzie prawie 250 pracowników, którzy już dziś są częścią zespołu Audi.

Obok hali produkcyjnej Audi R8 powstaje tu centrum logistyczne (budynek o wymiarach 325 na 115 metrów), które zacznie działać już na początku 2014 roku. Jego powierzchnia równa jest powierzchni pięciu boisk do piłki nożnej. Budując nowe pomieszczenia, Audi postawiło na przyjazne dla środowiska rozwiązania. Na przykład deszczówka będzie gromadzona w celu ponownego użycia, a baterie słoneczne ogrzeją wybrane partie budynku.

Już teraz zakłady w Neckarsulm to jedna z filii koncernu o największej różnorodności produkcji, a jednocześnie najbardziej kompleksowa fabryka w Europie. Inwestycja w parku przemysłowym Böllinger Höfe to jeden z elementów składowych Strategii Wzrostu Audi do roku 2020.