AUTO EXPO NEW DEHLI 2012: NOWOŚCI SUZUKI

Odwiedzający salon motoryzacyjny Auto Expo w New Delhi mogli podziwiać kilka nowości przygotowanych przez Maruti Suzuki India Ltd., czyli hinduski oddział Suzuki Motor Corporation. Obok nowych modeli pokazano prototypy.

MPV „Ertiga”

Ma on szansę stać się prawdziwym przebojem na lokalnym rynku, bo świetnie odpowiada potrzebom tamtejszego odbiorcy. To 7-miejscowy van, stworzony z myślą o licznych rodzinach. Dlatego zaprojektowano go tak, by siedem osób czuło się komfortowo w czasie podróży. Model ma trafić do sprzedaży wiosną tego roku jako pierwszy z serii nowych, bardzo przestronnych samochodów rodzinnych z trzema rzędami foteli. Jego przemyślana, starannie rozplanowana kabina sprawia, że nawet osoby dorosłe, siedzące w trzecim rzędzie, mają poczucie komfortu.

 

 

Kompaktowy SUV „Concept XAα”

Prototyp kompaktowego SUV-a to najnowsza propozycja Suzuki dla młodego pokolenia, którzy szukają dla siebie stylowego, wszechstronnego auta.

Rozszyfrowanie nazwy prototypu przynosi wiele informacji o tym modelu. „X” wskazuje, że samochód będzie pozycjonowany w kategorii crossover, gdy litera „A” sugeruje pierwszeństwo wyboru przez klientów chcących zakupić pierwszy pojazd „do zadań specjalnych” oraz symbolizuje kompaktowe wymiary tego całkowicie nowego SUV-a. Litera „α” (Alfa) oznacza świeżość koncepcji, która na pewno przypadnie do gustu młodym ludziom.

Samochód mierzy 4 metry długości, 190 cm szerokości. Wydaje się dosyć eksperymentalnym założeniem koncepcyjnym; projektanci Suzuki stworzyli auto, które nie przestrzega typowych, ustalonych reguł odnoście wyglądu. Jego śmiała, mocna sylwetka przywodzi na myśl inspirację hinduskimi sztukami walki – auto przypomina szybkiego i zwinnego zapaśnika.

 

 

Inne modele

Na targach Auto Expo Suzuki zaprezentowało także prototyp Alto Cabrio oraz modele już produkowane, oferowane na rynku indyjskim: ZEN Estilo, Wagon R, A-Star, Ritz, New SWIFT, SWIFT DZire, SX4 Sedan, Gypsy, Omni, Eeco.

Salon motoryzacyjny Auto Expo to największa impreza motoryzacyjna w Indiach i jedna z większych w Azji. W tym roku odbyła się w dniach 5 – 11 stycznia.