AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI UCZCI ŚWIĘTO

Automobilklub Wielkopolski niezmiennie od dwudziestu lat dzień 11 listopada świętuje podczas „Rajdu Niepodległości”. Tę formę wybierają również nasi członkowie i sympatycy, rajd bowiem cieszy się zawsze wyjątkowo dużą frekwencją.

Jak w latach poprzednich tak i w tym roku organizatorzy dołożyli starań aby uczestnicy miło spędzili ten świąteczny dzień. Oprócz ciekawej trasy, interesujących konkurencji zręcznościowych będzie także można przejechać się po nitce toru wyścigowego gdzie będą zlokalizowane próby samochodowe. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

Będzie można wysłuchać prelekcji rehabilitanta, dietetyka i policjanta drogówki oraz obejrzeć w akcji ratowników drogowych. Uczennice Zespołu Szkół Odzieżowych zaprezentują się w pokazie mody z własnymi kreacjami. Krótkofalowcy z tejże szkoły pomogą połączyć się z całym światem. Na stanowisku obsługiwanym przez Stację Obsługi Samochodów Automobilklubu Wielkopolski można będzie sprawdzić stan przygotowania samochodu do zimy w podstawowym zakresie. Czas umili występ zespołu muzycznego.

Ciepły rajdowy posiłek uzupełnią tradycyjne rogale marcińskie. Dla najlepszych przewidziano puchary i cenne nagrody a dla wszystkich okolicznościowe upominki. Początek imprezy przewidziano na Torze „Poznań” w Przeźmierowie o godz. 8.30.

W tym roku rajd będzie połączony z V Ogólnopolskim Samochodowym Rajdem Seniora, na który zapraszamy osoby po 60-tym roku życia. Rajd ten zorganizowany jest przy udziale środków z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Zapisów na rajd można dokonać w siedzibie Automobilklubu Wielkopolski w Poznaniu przy ul. Towarowej 35/37 tel. 61 853 61 03 do dnia 6 listopada. Po tym terminie zapisy będą możliwe w przypadku wolnych miejsc za dodatkową opłatą. Wszelkie szczegółowe informacje zawarte są na internetowej stronie AW: www.aw.poznan.pl.

Tekst: Grzegorz Rybak