AUTOZŁOMBOLSAN DZIECIOM: LEGENDĄ PRL W DROGĘ

Autosan_1_2

Ogólnopolska ekipa fanów Autosana, postanowiła założyć Stowarzyszenie Autozłombolsan Dzieciom i wziąć udział w Złombolu 2013 by wesprzeć akcję na rzecz dzieci z domów dziecka.

Ta grupa to jedna z wielu załóg, które pojadą do oddalanej o niemal 3000 km miejscowości Nordkapp na północy Norwegii. W trasę wyruszą znanym każdemu z regularnych PKS-ów Autosanem H-9, który szczycił się swoją bezawarynjością.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Złombol to spektakularny rajd starymi samochodami przez Europę. Impreza ma charakter charytatywny, a jej celem jest uzbieranie jak największej sumy, która będzie potem przekazywana wychowankom domów dziecka. W tym roku odbędzie się 7. edycja imprezy.

Autosan_2_3

Zapaleńcy, biorący udział w poprzednich Złombolach, dojechali samochodami komunistycznej produkcji m.in do Monako, Istambułu, Grecji czy na koło podbiegunowe. W czasie ubiegłorocznej edycji udało się zebrać niemal 350 000 złotych. Dzięki temu dzieci ze śląskich domów dziecka dostały m.in.: sprzęt komputerowy, programy edukacyjne, odbiorniki TV, pościele, rowery i akcesoria rowerowe.

Trasę tegorocznego rajdu można prześledzić tutaj: http://goo.gl/maps/uSGCY.

Organizatorzy nie kryją, że dla ciekawych przygód znajdą się jeszcze miejsca na pokładzie, wystarczy się zarejestrować na www.autozlombolsan.pl/zgloszenia. Start nastąpi 10 sierpnia. Udany urlop gwarantowany!

Autosan_3_1