AXA DIRECT: UBEZPIECZ OD MROZU SWÓJ AKUMULATOR

Sko.php

W okresie zimowym, poranną podróż samochodem może nam uniemożliwić awaria akumulatora. To ogromny problem, jeśli się spieszysz, a nie możesz ruszyć z miejsca.

Dzięki ubezpieczeniu assistance w AXA DIRECT, niezależnie od temperatury otoczenia, nie będziemy się martwić czy rano, po mroźnej nocy uda nam się uruchomić samochód.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Akumulatory we współczesnych pojazdach eksploatowanych codziennie, nie wymagają szczególnego nadzoru ze strony użytkownika. Podstawowym zabiegiem wydłużającym ich żywotność jest dbanie o czystość zacisków na biegunie dodatnim i ujemnym. Nowoczesne baterie bezobsługowe mają prąd samorozładowania o stosunkowo niskim natężeniu i nie jest konieczne ich doładowywanie, jak miało to miejsce jeszcze parę lat temu. Kierowcy nie muszą troszczyć się o wykonywanie procesu formowania, kontroli poziomu elektrolitu i jego gęstości.

Niestety, źle wykonane akumulatory potrafią odmówić posłuszeństwa bez żadnych niepokojących objawów. Innym powodem, prowadzącym do rozładowania lub uszkodzenia akumulatora w okresie zimowym, jest pozostawienie pojazdu bez rozruchu na 2 – 3 miesiące. Prowadzi to często do zasiarczenia płyt i nieodwracalnej utraty pojemności baterii samochodowej.

Doskonałym rozwiązaniem na problemy z akumulatorem jest odpowiednie ubezpieczenie assistance, które zapewni nam niezbędną pomoc. W takich sytuacjach wystarczy zadzwonić pod numer wskazany na polisie, aby po ok. 30 minutach przyjechał przedstawiciel firmy assistance i uruchomił nasz samochód. Jeżeli zaś uruchomienie pojazdu na miejscu nie będzie możliwe, zostanie on bezpłatnie odholowany do specjalistycznego warsztatu.

Wybierając ubezpieczenie assistance należy zwrócić uwagę, czy pomoc jest świadczona również pod domem – bez tzw. limitu kilometrów. W ofercie AXA DIRECT, w ramach ubezpieczenia Assistance MIDI oferowana jest m.in. taka pomoc – już w miejscu zamieszkania ubezpieczonego.