BAE SYSTEMS: HYBRYDOWE UKŁADY PLUG-IN DO AUTOBUSÓW

BAE Systems dostarczył pierwsze układy hybrydowe z możliwością podłączania do sieci elektrycznej (plug-in), firmie Alexander Dennis Limited (ADL).

Systemy Series-ER (Electric Range) zostaną zainstalowane w irlandzkiej flocie 600 autobusów Enviro 400ER.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

BAE Systems przekazało już systemy do pierwszych 100 autobusów, a w przyszłym roku dostarczy kolejne 180 układów. Series-ER to efekt ponad 20-letniego doświadczenia firmy w zakresie technologii. Znajduje się już w przeszło 13 000 autobusach na całym świecie. Technologia ta jest stosowana w komunikacji miejskiej w całej Europie (m.in. w Brighton, Londynie, Namurze czy Paryżu). Irlandzkie autobusy jako pierwsze na świecie będą wyposażone w nowe rozwiązanie plug-in.

Oznacza to, że oprócz korzystania z wydajnego generatora pokładowego do ładowania autobusu w ruchu, będzie je można również podłączać do sieci, umożliwiając operatorom inny sposób ładowania. System umożliwia autobusom jazdę do pięciu kilometrów przy wyłączonym silniku. Ta funkcja daje miastom nowe możliwości poprawy jakości powietrza. Autobusy te będą zużywać do 35 procent mniej paliwa w porównaniu do pojazdów konwencjonalnych.

Układ napędowy autobusu obejmuje silnik elektryczny i generator, ulepszoną baterię i inteligentne elektroniczne elementy sterujące. Operatorzy mogą teraz używać sieci do zasilania – podobnie jak w elektrycznym autobusie – i zwiększyć pojemność akumulatora, aby wydłużyć czas wyłączenia silnika. W wielu przypadkach będzie to oznaczać, że cała trasa może być zasilana energią sieciową, gdy istnieje niezbędna infrastruktura ładowania.

BAE Systems rozwija swoją technologię i zapewnia obsługę w swoich zakładach w Endicott w stanie Nowy Jork, oraz w Rochester w Wielkiej Brytanii.