BAJA CARPATHIA 2014: LISTA ZGŁOSZEŃ BEZ ADAMA MAŁYSZA

bajac

Organizatorzy rajdu Baja Carpathia 2014 opublikowali listę zgłoszeń. O punkty do klasyfikacji Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz Mistrzostw Czech w Rajdach Terenowych powalczy łącznie 25 załóg z Polski i Czech.

Kolejnych 19 załóg zgłosiło się do udziału w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Na trasie rajdu zobaczymy także 5 motocyklistów, 12 zawodników startujących na quadach oraz jednego zawodnika w pojeździe UTV, którzy rywalizować będą w Pucharze Polski w Rajdach Baja.


Zobacz także:
SPORT
BAJA CARPATHIA 2014


W tym roku w Stalowej Woli nie zobaczymy Adama Małysza, ubiegłorocznego zwycięzcy Baja Carpathia, którego rajdówka nie zdąży na czas wrócić z Kataru, gdzie nasz mistrz w ubiegłym tygodniu walczył w Pucharze Świata. W tej sytuacji faworytami do zwycięstwa wydają się startujący z jedynką aktualni Mistrzowie Polski Miroslav Zapletal i Maciej Marton. Czesko- polska załoga również rywalizowała na Bliskim Wschodzie, ale start w Polsce umożliwi jej przesiadka do innego niż w Katarze auta, BMW X3.

O zwycięstwo w rajdzie powalczą z pewnością zawodnicy zespołu G1 Racing – ustawieni z dwójką, tryumfatorzy rajdu Baja Drawsko i pierwszej tegorocznej rundy Mistrzostw Europy Centralnej Turkeve Cup – Łukasz Komornicki z Ernestem Góreckim oraz Maciej Stańco i Artur Kołodziej, którzy na swoją rajdówkę nakleją numer trzy. Za załogami Chevroletów S10 ustawiono Pawła Molgo z Januszem Jandrowiczem w Nissanie Navara, Sławomira Wasiaka i Łukasz Kurzeję, którzy pojadą Mitsubishi Pajero oraz Marcina Łukaszewskiego, pilotowanego przez Magdalenę Duhanik- Persson w BMW GPR Series 1.

Wśród zagranicznych gości, obok Miroslava Zapletala, zobaczymy Tomáša Ouředníčeka z Pavlem Vaculikiem, którzy do Stalowej Woli przywożą H3 Evo I. Silną reprezentację przysyła zespół 4xDrive, który do rywalizacji w grupie T2 wystawi cztery Navary. W grupie OPEN powalczą Małgorzata Kosińska z RMF 4Racing Team, jadąca Nissanem Patrolem oraz Marcin Kruszewicz w Bowlerze Wildcat.

Baja Carpathia 2014 startuje już w piątek. Organizatorzy przygotowali trasę liczącą ponad 463 km (mapy na stronie rajdu), z czego 316 km to długość Odcinków Specjalnych. Zawody rozpocznie liczący 6,50 km Odcinek Super Specjalny rozgrywany na Błoniach w Stalowej Woli. Następnie zawodnicy trzykrotnie pokonają OS Bojanów, o długości 103,22 km, zlokalizowany na terenie poligonu wojskowego w Nowej Dębie.

Atrakcje związane z Baja Carpathia czekają na kibiców nie tylko na trasie rajdu, ale także w Parku Serwisowym, zlokalizowanym przy ulicy 1 go sierpnia w Stalowej Woli. W tym miejscu, w piątkowe południe, odbędzie się uroczysty start zawodów, a w sobotę, o godzinie 16.30, najlepsze załogi odbiorą puchary podczas ceremonii mety. W czasie zmagań kierowców kibice będą tu mogli obejrzeć pracę mechaników, a w przerwach między OS-ami spotkać się z zawodnikami.

HARMONOGRAM

Piątek, 2 maja
– 12.00 Start, Park Serwisowy – Stalowa Wola
– 12.15 OS-1 Stalowa Wola 6,50 km
– 12.30 Serwis A – Stalowa Wola (15 min.)
– 16.10 OS-2 Bojanów 103,22 km
– 18.15 Serwis B – Stalowa Wola (45 min.)

Sobota, 3 maja
– 8.50 OS-3 Bojanów 103,22 km
– 10.55 Serwis C – Stalowa Wola (60 min.)
– 14.08 OS-4 Bojanów 103,22 km
– 16.30 Meta Rajdu