BAJA POLAND 2012: STARCIE MISTRZÓW

Odliczanie do wrześniowego rajdu Baja Poland trwa. Po raz pierwszy w historii, rajd z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych jest jednocześnie rundą Pucharu Świata. Po raz pierwszy też w zawodach takiej rangi wystartuje KRD Team w składzie Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba.

Załoga KRD Team zmierzy się z najlepszymi kierowcami rajdowymi na świecie m.in. Jeanem – Louisem Schlesserem, Borisem Gadasinem, Al-Mutaiweiem, a także mentorem i nauczycielem zespołu – Krzysztofem Hołowczycem.

– Start wśród tak wybitnych sportowców to dla nas wielka nobilitacja, a także dobra motywacja. Liczę na to, że pokażemy się przed polską publicznością od najlepszej strony – mówi Martin Kaczmarski, kierowca rajdowy KRD Team. Dzięki wielogodzinnym treningom na szutrze nabrałem prędkości, ściganie się z „profesorem” Hołowczycem będzie dla nas zatem podwójnym przeżyciem.

-Trasa rajdu jest ciężka, zarówno dla kierowcy jak i pojazdu, musimy być bardzo czujni – dodaje Bartłomiej Boba pilot rajdowy KRD Team. Najważniejsze jest aby przez cały czas być skupionym i skoncentrowanym. Liczymy na doping na trasie, obecność kibiców zawsze pomaga. Zapraszamy wszystkich do Szczecina, z pewnością nie zabraknie emocji.

Baja Poland to największa impreza samochodowa, która odbędzie się w tym roku w Polsce. Tegoroczny rajd zostanie rozegrany w formule czterodniowej na terenie Szczecina i Drawska Pomorskiego. Najdłuższy odcinek specjalny ma aż 240 km.

Więcej informacji o KRD Team i najbliższych startach można znaleźć na oficjalnej stronie: www.krdteam.pl.