BAJA POLAND 2014 RUNDĄ PUCHARU ŚWIATA FIA

BP 1_9965

Światowa Rada Sportów motorowych FIA zatwierdziła kalendarz Pucharu Świata w Rajdach Terenowych na sezon 2014. Jedną z dziesięciu rund najbardziej prestiżowej serii w tej dyscyplinie sportu jest po raz trzeci Baja Poland.

Rajd z bazą w Szczecinie, a z odcinkami specjalnymi także w rejonie Drawska Pomorskiego i Gminy Dobra będzie w przyszłym roku ósmą rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.


Zobacz także:
SPORT


– To jest kolejny sukces organizatorów Baja Poland. W krótkim czasie stworzyli rajd, który na stałe wpisał się do międzynarodowego kalendarza FIA. W Polsce organizujemy coraz więcej zawodów w sportach motorowych o randze mistrzostw świata, potwierdzając tym samym nasze wysokie standardy organizacyjne, ale również bardzo duże zainteresowanie ze strony kibiców. Mamy także wspaniałych zawodników, których aspiracje i możliwości sięgają najważniejszych trofeów. Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Rafał Marton, Marek Dąbrowski czy Jacek Czachor znani są nie tylko pasjonatom rajdów terenowych w Polsce i na świecie, a rajdowa młodzież, którą reprezentuje Martin Kaczmarski robi błyskawiczne postępy. Sezon 2014 zapowiada się jako wyjątkowy w historii sportów motorowych w naszym kraju – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

– Cieszy na bardzo decyzja Światowej Rady Sportów Motorowych FIA, która jest jednocześnie impulsem do większego wysiłku z naszej strony i zorganizowania jeszcze bardziej wymagającego dla zawodników, a ciekawszego dla kibiców rajdu. Ten sezon był dla nas przełomowy, bowiem zmieniła się struktura rajdu, którego głównym organizatorem jest teraz Fundacja Baja Poland. Nowy organizm dzięki pomocy Polskiego Związku Motorowego zdał egzamin. Mamy również wspaniałych partnerów, a Miasto Szczecin oraz gminy Drawsko Pomorskie i Dobra to już członkowie naszej rodziny Baja Poland. Nieocenionej pomocy udzielają nam również policja, wojsko, straż pożarna, straże miejskie i gminne, inspekcja transportu drogowego, a także coraz większa grupa wolontariuszy. To także dzięki ich profesjonalizmowi, doświadczeniu oraz wiedzy organizacja rajdu stoi na bardzo wysokim poziomie. A zawodników, kibiców, dziennikarzy i wszystkich sympatyków widowiskowych rajdów terenowych już dzisiaj zapraszam na szóstą w historii edycję Baja Poland, w ostatni weekend sierpnia przyszłego roku – dodał Mariusz Podkalicki, przewodniczący komitetu organizacyjnego rajdu.

Przyszłoroczny kalendarz Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych składa się z 10 rajdów. Nowe, w porównaniu z sezonem 2013 rundy to inaugurująca sezon Baja Russia oraz Rajd Maroka. Odwołany w tym sezonie, planowany na wrzesień Rajd Faraonów w Egipcie zostanie rozegrany w maju 2014 roku.

KALENDARZ 2014

– 16 lutego: Baja Russia – Northern Forest;
– 16 marca: Baja Italia;
– 10 kwietnia: Abu Dhabi Desert Challenge;
– 25 kwietnia: Sealine Cross Country Rally (Katar);
– 25 maja: Pharaons Rally (Egipt);
– 20 czerwca: Baja España Aragon;
– 17 sierpnia: Hungarian Baja;
– 31 sierpnia: Baja Poland;
– 27 września: Rallye OiLibya du Maroc;
– 1 listopada: 27th Baja Portalegre 500 (Portugalia).

UWAGA: Podane powyżej daty wyznaczają ostatni dzień rajdu, a dokładny harmonogram każdej rundy zostanie przedstawiony przez organizatora

Fot.: Holek.pl