BAJA WYSOKA GRZĘDA 2021: DUŻE EMOCJE W DACIA DUSTER CUP

Wymagająca trasa, a szczególnie warunki, jakie panowały na ostatnim odcinku specjalnym, spowodowały, że wśród 26 załóg, które wystartowały na trasy rajdu Baja Wysoka Grzęda, rajd ukończyły 22 załogi, w tym 5 z 6 startujących Dacii Duster.

Piękna pogoda już przed rajdem stworzyła doskonałą, sportową atmosferę, a start Krzysztofa Hołowczyca pogłębiał głód rywalizacji. Takie warunki utrzymywały się aż do ostatniego odcinka specjalnego, podczas którego nastąpiło gwałtowne załamanie pogody – oberwanie chmury, które spowodowało diametralną zmianę warunków jazdy i trzeba było wykazać się naprawdę ekstremalnymi umiejętnościami, by ukończyć rajd.

Trasa rajdu składała się z 8,3 km odcinka kwalifikacyjnego QS Okonek i 4 dłuższych odcinków specjalnych: dwukrotny przejazd odcinka CZARNE o długości 60,50 km i dwukrotny przejazd odcinka BORNE SULINOWO o długości 86,40 km co łącznie dało 302 km!

W najliczniejszej grupie T2 trzy pierwsze miejsca na odcinku kwalifikacyjnym wywalczyły Dacie Duster, w kolejności: Mariusz Pietrzycki/Tomasz Mroczek, Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski i Bartłomiej Grabowski/ Adam Binięda. Na kolejnych odcinkach właśnie ta trójka popisywała się najskuteczniejszą jazdą. Mariusz Pietrzycki z nowym pilotem – Tomaszem Mroczkiem wygrali dwa najdłuższe OS-y BORNE SULINOWO co dało im też zwycięstwo w końcowej klasyfikacji grupy T2.

Pozostałe załogi startujące w grupie T2 Daciami Duster zajęły miejsca: 4 – Dominik Jazic z pilotem Krzysztofem Kuszewskim, 5 – Maciej Grabowski z pilotem Adamem Biniedą, 6 – Tadeusz Rzeżuchowski z pilotem Wojciechem Jermakowem, 9 – Andrzej Kalitowicz z pilotem Pascalem Brodnickim.

Jak zwykle najwięcej kibiców zgromadziło się w okolicach „hopy Kufla” by podziwiać efektowne skoki startujących samochodów, które jednak w kierowcy wywołują obawy o efekt lądowania.

Startujący jako zawodnik Krzysztof Hołowczyc z pilotem Łukaszem Kurzeją odnieśli kolejny sukces, wygrywając rywalizację w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Wyprzedzili załogę Paweł Molgo i Maciej Marton o 2 minuty i 21 sekund. Trzecie miejsce, ze stratą 5 minut 58 sekund, zajęli Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska.

Wyniki DDMC Baja Wysoka Grzęda 2021:

1 Mariusz Pietrzycki/Tomasz Mroczek 03:37:49
2 Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski 03:40:41
3 Bartłomiej Grabowski/ Adam Binięda 03:41:49
4 Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow 03:55:33
5 Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki 04:20:11

Kolejne emocje od 31 lipca do 1 sierpnia podczas 4 rundy RMPST: Rajd Polskie Safari 2021 w okolicach Przasnysza

Sponsorem tytularnym rajdowego puchar Dacii Duster już od trzech sezonów jest marka Motrio. Motrio to francuska firma, marka części zamiennych dystrybuowanych przez Renault, przeznaczonych do samochodów różnych marek.