BANKOK 2014: PRODUKCJA SUZUKI CELERIO W TAJLANDII

Celerio_Su

Najnowsze miejskie Suzuki Celerio zostanie wprowadzone do sprzedaży jeszcze w 2014 roku. Suzuki potwierdziło, że produkcja tego modelu będzie miała miejsce w Tajlandii, skąd pojazdy będą eksportowane na pozostałe rynki świata.

Japoński producent ogłosił to podczas konferencji prasowej na trwającym obecnie Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Bangkoku. Już w maju ruszy produkcja modelu na tajlandzki rynek, a następnie rozpocznie się wytwarzanie wersji europejskiej, która będzie dostępna w salonach sprzedaży w drugiej połowie 2014 r.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
SALONY SAMOCHODOWE


Suzuki zdecydowało o ulokowaniu produkcji w fabryce Rayong ze względu na jej potencjał produkcyjny i możliwości spełnienia wymagań względem lokalnych specyfikacji modelu Celerio.

– Swift produkowany w tajlandzkiej fabryce jest eksportowany do krajów regionu ASEAN, a dzięki produkcji modelu Celerio, fabryka ta zwiększy eksport na rynki europejskie, tym samym podnosząc swoje znaczenie jako światowe centrum produkcyjne – wyjaśnia Takayuki Sugiyama, Prezes Suzuki Motor w Tajlandii.

Nowy Celerio zadebiutował w indyjskiej specyfikacji podczas Delhi Auto Expo. Wyniki sprzedaży, która już rozpoczęła się w Indiach, świadczą o tym, że klienci doceniają jego wyjątkową praktyczność. Została ona uzyskana dzięki zaskakującej przestronności i funkcjonalności wnętrza, rekordowej pojemności bagażnika oraz lekkiej, a jednocześnie bardzo wytrzymałej konstrukcji nadwozia.