BASELWORLD 2013: ZEGAR AUDI I ERWIN SATTLER

Tischuhr Audi design

Audi design i firma Erwin Sattler, w ścisłej współpracy, stworzyły wyjątkowy stołowy zegar. Owoc kooperacji zaprezentowano na Szwajcarskiej Wystawie Zegarów BASELWORLD 2013.

Zegar stołowy marki Erwin Sattler stworzony wraz z Audi design, symbolizuje wartości, którym hołduje marka z Ingolstadt: techniczną doskonałość, nienaganną jakość i dbałość o szczegóły. Styliści Audi postawili tu na minimalizm.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Zaledwie kilka detali, ale za to o dużej wyrazistości, podkreśla wygląd przeźroczystej obudowy czasomierza. Pojedyncza warstwa hartowanego szkła umożliwia podziwianie mechanizmu zegara.

Dwie klamry powleczone rutenem spinają prawie trzydziestocentymetrową obudowę i sprawiają, że wzrok oglądającego prawie automatycznie kieruje się ku wnętrzu zegara. Podziałka tarczy jest także bardzo prosta: pokazuje kwadranse, półgodziny i pełne godziny. 18 000 uderzeń na godzinę zapewnia równą pracę koła balansu – sprężyny, która wraz z masą koła napędza mechanizm zegara.

Projektanci położyli szczególny nacisk na harmonię precyzyjnie wykonanych kół zębatych i ręcznej roboty wskazówek. Wyjątkowo lekki mechanizm czasomierza umieszczono w łożyskach kulkowych. To gwarancja długiej żywotności tego cacka.

– Taki zegar to ozdoba dla całych pokoleń. Niezwykle ważnym było dla nas, by cechę tę uwypukliła także koncepcja stylistyczna – mówi André Georgi, kierownik Stylistyki Produkcji w Audi Konzept Design Studio w Monachium.

Stołowy zegar marki Erwin Sattler zaprojektowany przez Audi design można już zamawiać w firmie Erwin Sattler w Monachium.